O nas

p1020424i

5 sierpnia 2012 roku KS „Promyk” Nowa Sucha obchodził czterdziestolecie istnienia. Oficjalnie LZS Nowa Sucha swoją działalność zaczął w 1972 roku, a jego założycielem i jednocześnie pierwszym prezesem jest Pan Władysław Kaźmierczak. Jednak sportowa historia jest znacznie dłuższa. Już w latach 50. XX wieku na terenie gminy Nowa Sucha uprawiano takie dyscypliny jak: piłka nożna, hokej czy lekkoatletyka, a korzystano wówczas z terenu pastwiskowego w Zakrzewie. Lata 70. to kolejne boiska w Mizerce, Okopach i Kurdwanowie i coraz szersza działalność miejscowych działaczy. Zorganizowane zostają: Gminna Spartakiada Zimowa, Mistrzostwa Gminy w tenisie stołowym, Biegi Przełajowe, Gminna Spartakiada Letnia, Gminna Impreza „Rowerem wszędzie” oraz Gminna Impreza „Złoty Kask”.

W 1978 roku ówczesny naczelnik gminy Pani Grażyna Mikulska widząc potrzeby młodzieży z ramienia urzędu przekazała działkę w Nowej Suchej pod boisko sportowe, co zaowocowało późniejszym zgłoszeniem drużyny do rozgrywek „C” klasy OZPN Skierniewice. Kolejne lata to już nie tylko gminne Spartakiady. Reprezentanci gminy Nowa Sucha uczestniczą w Wojewódzkich Spartakiadach, a na terenie gminy odbywają się turnieje piłki nożnej i imprezy lekkoatletyczne.

W 1989 roku pierwszy raz pojawia się nazwa „Promyk”, a w kolejnych latach przeprowadzony zostaje szereg inwestycji: poszerzenie i ogrodzenie boiska oraz budowa szatni. Następnie zorganizowane zostają imprezy, z których „Promyk” znany jest obecnie: Festyn Sportowo-Rekreacyjny (1991 rok), Biegi Uliczno-Przełajowe (1994 rok) i Halowy Turniej o Puchar Gminy Nowa Sucha (1997 rok).

W wyniku reorganizacji terytorialnej od sezonu 2000/2001 „Promyk” należy do struktur Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Wtedy skończyły się mecze ligowe w pobliskim Bolimowie czy Nieborowie, a rozpoczęły wyjazdy do drużyn z rejonu Warszawy czy samej stolicy. Już w pierwszym sezonie juniorzy „Promyka” rywalizowali ze swoimi rówieśnikami z „Legii” Warszawa odnosząc wyjazdowe zwycięstwo 4:2. Jednak nowe otoczenie miało też swoje skutki względem obiektu sportowego w Nowej Suchej. Ponaglenia MZPN dotyczące stanu i wymiarów boiska zaowocowały całkowitą modernizacją. 2 września 2007 roku nastąpiło otwarcie nowego boiska w stanie zbliżonym do obecnego. W dalszych latach wybudowano boisko do koszykówki, zamontowano oświetlenie i unowocześniono budynek szatni. Dobra infrastruktura przyczyniła się do większego zainteresowania grą w piłkę. Obecnie KS „Promyk” Nowa Sucha reprezentuje sześć drużyn: Seniorzy (Warszawska Klasa A) oraz pięć młodzieżowych (roczniki 2005, 2006, 2008, 2010 i 2012).

Historia Promyka w pokazie slajdów

promyk kiedysSEZON PIŁKARSKI 1981/82

Promyk 1989

SEZON 1989/90 AWANS DO A-KLASY

JUNIORZYSEZON 2000/2001

LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH

LEGIA WARSZAWA – PROMYK NOWA SUCHA 2:4

Zostaw komentarz