O nas

p1020424i

25 czerwca 2022 roku KS „Promyk” Nowa Sucha obchodził pięćdziesięciolecie istnienia. Oficjalnie LZS Nowa Sucha swoją działalność zaczął w 1972 roku, a jego założycielem i jednocześnie pierwszym prezesem jest Pan Władysław Kaźmierczak. Jednak sportowa historia jest znacznie dłuższa. Już w latach 50. XX wieku na terenie gminy Nowa Sucha uprawiano takie dyscypliny jak: piłka nożna, hokej czy lekkoatletyka, a korzystano wówczas z terenu pastwiskowego w Zakrzewie. Lata 70. to kolejne boiska w Mizerce, Okopach i Kurdwanowie i coraz szersza działalność miejscowych działaczy. Zorganizowane zostają: Gminna Spartakiada Zimowa, Mistrzostwa Gminy w tenisie stołowym, Biegi Przełajowe, Gminna Spartakiada Letnia, Gminna Impreza „Rowerem wszędzie” oraz Gminna Impreza „Złoty Kask”.

W 1978 roku ówczesny naczelnik gminy Pani Grażyna Mikulska widząc potrzeby młodzieży z ramienia urzędu przekazała działkę w Nowej Suchej pod boisko sportowe, co zaowocowało późniejszym zgłoszeniem drużyny do rozgrywek „C” klasy OZPN Skierniewice. Kolejne lata to już nie tylko gminne Spartakiady. Reprezentanci gminy Nowa Sucha uczestniczą w Wojewódzkich Spartakiadach, a na terenie gminy odbywają się turnieje piłki nożnej i imprezy lekkoatletyczne.

W 1989 roku pierwszy raz pojawia się nazwa „Promyk”, a w kolejnych latach przeprowadzony zostaje szereg inwestycji: poszerzenie i ogrodzenie boiska oraz budowa szatni. Następnie zorganizowane zostają imprezy, z których „Promyk” znany jest obecnie: Festyn Sportowo-Rekreacyjny (1991 rok), Biegi Uliczno-Przełajowe (1994 rok) i Halowy Turniej o Puchar Gminy Nowa Sucha (1997 rok).

W wyniku reorganizacji terytorialnej od sezonu 2000/2001 „Promyk” należy do struktur Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Wtedy skończyły się mecze ligowe w pobliskim Bolimowie czy Nieborowie, a rozpoczęły wyjazdy do drużyn z rejonu Warszawy czy samej stolicy. Już w pierwszym sezonie juniorzy „Promyka” rywalizowali ze swoimi rówieśnikami z „Legii” Warszawa odnosząc wyjazdowe zwycięstwo 4:2. Jednak nowe otoczenie miało też swoje skutki względem obiektu sportowego w Nowej Suchej. Ponaglenia MZPN dotyczące stanu i wymiarów boiska zaowocowały całkowitą modernizacją. 2 września 2007 roku nastąpiło otwarcie nowego boiska w stanie zbliżonym do obecnego. W dalszych latach wybudowano boisko do koszykówki, zamontowano oświetlenie i unowocześniono budynek szatni. Dobra infrastruktura przyczyniła się do większego zainteresowania grą w piłkę i powstawania kolejnych drużyn młodzieżowych. Przyczyniło się to do tego, że budynek szatni stał się „za mały” dla naszych potrzeb. Powstała więc zupełnie nowa szatnia, której oficjalne otwarcie nastąpiło właśnie na 50-leciu Klubu.

Obecnie KS Promyk Nowa Sucha reprezentuje sześć drużyn: Seniorzy (Football Masters Warszawska Liga Okręgowa) oraz sześć młodzieżowych (roczniki 2006, 2008, 2010, 2012, 2014 i 2015).

Historia Promyka w pokazie slajdów

promyk kiedysSEZON PIŁKARSKI 1981/82

Promyk 1989

SEZON 1989/90 AWANS DO A-KLASY

JUNIORZYSEZON 2000/2001

LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH

LEGIA WARSZAWA – PROMYK NOWA SUCHA 2:4

Zostaw komentarz