Derby dla Unii

Promyk Nowa SuchaUnia Boryszew

2 - 4


W meczu Ligi Młodzików Promyk Nowa Sucha przegrał z Unią Boryszew 2:4 (2:1). Bramki dla naszej drużyny zdobywali: Hubert Mikulski i samobój.

Niedziela przyniosła nam pojedynek derbowy z Unią Boryszew. Jak to w takich meczach bywa w drużynach następuje pełna mobilizacja. Widać ją było też wśród kibiców-rodziców, którzy od strony kibicowskiej przygotowali świetną oprawę. Biorąc pod uwagę specyfikę tego meczu wszystko powinno być dopięte na ostatni guzik, niestety z powodu choroby zabrakło dwóch podstawowych zawodników i zestawienie składu nie było takie proste. Mimo tego, początek meczu zupełnie nie potwierdził naszych obaw. Lewą stroną pomknął Adrian Jaworski, a piłka po jego strzale trafiła w słupek. Na nasze szczęście odbiła się wprost w obrońcę gości, który skierował ją do siatki. Nie zdążyliśmy ochłonąć po pierwszej bramce a już prowadziliśmy 2:0. Tym razem na środku pola karnego do piłki dopadł Hubert Mikulski i podwyższył nasze prowadzenie. Niestety braki kadrowe były najbardziej widoczne w grze obronnej i rywale coraz poważniej zaczęli dochodzić do głosu. Po jednym z rzutów rożnych zdobyli kontaktową bramkę, a w drugiej połowie już tylko oni trafiali do siatki. Trzeba jednak dodać, że bardzo dobrze pomiędzy słupkami spisywał się Wiktor Felczak, który kilkukrotnie ratował nasz zespół przed utratą bramki. Niestety przy kolejnych trafieniach gości (w tym jednym z rzutu karnego) nie miał  zbyt wiele do powiedzenia i pierwsza porażka w tej rundzie stała się faktem.

Wystąpiliśmy w składzie: Wiktor Felczak, Kamil Kościug, Hubert Kowalski, Paweł Księżak, Wojtek Miedziński, Wiktor Michurski, Paweł Piotrowski, Hubert Mikulski i Adrian Jaworski. Grali także: Jakub Felczyński, Filip Szczepaniak, Kacper Drązikowski, Jakub Karasek i Krzysiek Gronecki.

Tabela Ligi Młodzików:

Pos   Zespół M Goals+/- Pkt
1 MKS Piaseczno 12 57:1542 33
2 Radomiak Radom 12 69:1455 30
3 Wilga Garwolin 12 35:314 20
4 Promyk Nowa Sucha 12 30:46-16 19
5 AS Radomiak Radom 12 20:35-15 8
6 Perła Złotokłos 12 20:50-30 6
7 Jedność Żabieniec 12 14:54-40 6

2 komentarze na temat “Derby dla Unii

  1. Przeciwnik okazał się skuteczniejszy, ale tak w sporcie bywa. Najważniejsze że była sportowa walka na murawie, dzięki czemu my kibice mieliśmy: emocje, chwile euforii, momenty nadziei oraz zawodu, czyli wszystko co potrzebne w sportowym widowisku. Podziękowania dla trenera i chłopaków za mecz oraz dla kibiców-rodziców, których dołożyli starań by na meczu nie brakowało „promykowych” akcentów wspomagających doping.
    Fotorelacja:
    https://www.dropbox.com/sh/6joahibbvnivks9/laZZGE0m-0/Promyk-UniaBoryszew

  2. Dzięki Rafał za super zdjęcia. A co do meczu, to był mecz walki naszych chłopaków, niestety tym razem przegrany. Ale głowa do góry, nawet najlepsze drużyny nie wygrywają wszystkiego. Najważniejsze, że chłopaki cieszą się grą w piłkę i realizują taktykę nakreśloną przez trenera. Podsumowując dobra gra, podziękowania dla chłopaków i trenera za możliwość obejrzenia emocjonującego widowiska. Ps. Podziękowania dla kibiców i sędziego (Mariusza) za dobre przeprowadzenie tego spotkania.

Komentarze są wyłączone