Nie taka Akademia straszna

Promyk Nowa SuchaWarszawska Akademia Piłki Nożnej

2 - 0


W meczu Ligi Trampkarzy Promyk Nowa Sucha wygrał z Warszawską Akademią Piłki Nożnej 2:0 (1:0). Bramki dla naszej drużyny zdobywali: Bartosz Kaczor i Bartłomiej Stypuła.

Przed meczem nasi piłkarze obstawiali nawet wynik jakim zakończy się to spotkanie i nie był on korzystny dla naszej drużyny. Rzeczywistość okazała się jednak zupełnie inna i piłkarze Akademii, mimo że grali dużo lepiej piłką nie byli aż tak groźni. WAPN konstruowała akcje atakiem pozycyjnym, spędzając większość czasu na naszej połowie, ale nasz zespół dobrze bronił i od czasu do czasu wyprowadzał groźne kontry. Po jednej z nich, niepewną interwencję bramkarza rywali wykorzystał Bartosz Kaczor i strzałem z rogu pola karnego wyprowadził nas na prowadzenie. Taki wynik utrzymał się do przerwy, a po niej przewaga gości jeszcze bardziej wzrosła. Ich akcje były coraz groźniejsze, ale niewiele z nich wynikało. Strzały piłkarzy z Warszawy albo lądowały daleko od bramki albo były kierowane wprost w naszego bramkarza. Im bliżej końca tym bardziej drżeliśmy o wynik, ale nasi piłkarze dzielnie walczyli. Dopisywało nam też szczęście, ponieważ po jednej z akcji ratowaliśmy się wybiciem piłki praktycznie z linii bramkowej. Takie poświęcenie zostało jednak nagrodzone w końcówce spotkania, gdy Bartłomiej Stypuła odebrał piłkę obrońcy w polu karnym gości i nie miał problemu ze zdobyciem decydującej bramki. Dodajmy, że było to pierwsze zwycięstwo naszego zespołu w tym sezonie, dzięki któremu przesunęliśmy się na 7 miejsce w tabeli.

Wystąpiliśmy w składzie: Konrad Drązikowski, Mateusz Piątek, Szymon Baczyński, Robert Wojtysiak, Hubert Wołowczyk, Karol Kaźmierczak, Bartłomiej Stypuła, Szymon Obrębski, Bartłomiej Sztypok i Bartosz Kaczor.

Tabela Ligi Trampkarzy:

Pos   Zespół M Goals+/- Pkt
1 Milan Milanówek 6 2719 14
2 Promyk Nowa Sucha 6 14-12 9
3 Wisła Zakroczym 6 163 7
4 Orzeł Kampinos 6 6-10 4