Mecz walki na szczycie tabeli

Promyk II Nowa SuchaOrzeł Kampinos

3 - 3


W meczu lidera z wiceliderem warszawskiej „B” klasy Promyk II Nowa Sucha zremisował z Orłem Kampinos 3:3 (3:1). Bramki dla naszej drużyny zdobywali: Sebastian Zwierzchowski x2 i Paweł Gajda.

Jak przystało na mecz na szczycie tabeli obie drużyny rozpoczęły spotkanie zachowawczo. Założenie było proste. Nie stracić bramki. Nam się to jednak nie udało. Po stracie piłki w środkowej strefie boiska gracze Orła wyprowadzili szybką kontrę. Jeden z zawodników zdecydował się na strzał z okolic 20 metra, a piłka do rykoszecie lekko zmyliła naszego bramkarza i przegrywaliśmy 1:0. Jak się jednak okazało były to złe miłego początki. Najpierw po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzałem głową do remisu doprowadził Sebastian Zwierzchowski. Potem błąd bramkarza rywali wykorzystał Paweł Gajda i strzałem do pustej bramki wyprowadził nas na prowadzenie. Na zakończenie strzeleckich zdobyczy udało nam się jeszcze zdobyć bramkę z rzutu karnego. Po faulu na Marcinie Gajda, „jedenastkę” na bramkę zamienił Sebastian Zwierzchowski. Do przerwy 3:1, ale przez następne 45 minut wszystko może się przecież zmienić. U rywali kilka roszad w składzie. Na boisko wchodzi trener Orła Kampinos – Jerzy Podbrożny – co zmotywowało przeciwnika do ataków na naszą bramkę. W jednej z pierwszych akcji drugiej części gry zdobywają oni kontaktową bramkę i wynik staje się sprawą otwartą. Mimo dość dużej przewagi rywali udawało nam się utrzymywać korzystny wynik przez większość czasu gry. Nic jednak nie trwa wiecznie i starania zawodników Orła Kampinos zostały nagrodzone w ostatnich minutach spotkania. Jeden z piłkarzy oddał strzał w słupek naszej bramki, ale piłka odbiła się dość niefortunnie od naszego bramkarza i wpadła do bramki. Trzeba jednak przyznać, że po pierwszej wyrównanej połowie, w której byliśmy znacznie bardziej skuteczni, druga część gry należała do gości, dlatego wynik remisowy można uznać za sprawiedliwy.

Wystąpiliśmy w składzie: Piotr Mularski, Karol Drązikowski, Mariusz Mikulski (Daniel Opolski), Robert Gajda, Sławomir Kuczek, Kamil Wróblewski (Krzysztof Kaczor), Paweł Gajda, Marcin Gajda (Kamil Dalke), Jarosław Grefkowicz, Michał Szmigiera (Filip Orłowski) i Sebastian Zwierzchowski.

Tabela „B” klasy:

Pos   Zespół M Goals+/- Pkt
1 Akademia Piłkarska Żyrardów 0 00 0
2 Budowlanka Pruszków 0 00 0
3 Guzovia Guzów 0 00 0
4 Józefowianka Józefów 0 00 0
5 KS II Teresin 0 00 0
6 Milan II Milanówek 0 00 0
7 Mszczonowianka II Mszczonów 0 00 0
8 Orion Cegłów 0 00 0
9 Ożarowianka II Ożarów 0 00 0
10 Pogoń Wiskitki 0 00 0
11 Promyk II Nowa Sucha 0 00 0
12 Relax Radziwiłłów 0 00 0
13 Sokół Budki Piaseckie 0 00 0
14 Tajfun Brochów 0 00 0