W karnych lepszy Seban (galeria)

Promyk Nowa SuchaRelax Radziwiłłów

5 - 1

W trzeciej kolejce warszawskiej „A” klasy Promyk Nowa Sucha pokonał Relax Radziwiłłów 5:1 (2:1). Bramki dla naszej drużyny zdobywali: Artur Rogala x3, Piotr Kamiński i Adrian Chałubek.

Ze względu na kilka osłabień w składzie obawialiśmy się trochę tego meczu. Trzeba przyznać, że drużyna Relaxu w ofensywie spisuje się całkiem nieźle, co potwierdzili w pierwszej połowie obejmując prowadzenie. Jednak w obronie piłkarze z Radziwiłłowa spisują się już trochę słabiej, co udokumentowali nasi napastnicy strzelając solidarnie po jednej bramce. Prowadziliśmy 2:1, jednak od tego momentu do końca pierwszej połowy inicjatywę przejęli goście. Prawie udało im się doprowadzić do remisu, ale czegoś jednak zabrakło. Najpierw strzelili bramkę ze spalonego. Potem po zagraniu ręką mieli rzut karny, który obronił Sebastian Grefkowicz, a na koniec piłka po ich strzale zatrzymała się na spojeniu słupka z poprzeczką. Szczęście było jednak po naszej stronie i na przerwę zeszliśmy z prowadzeniem. Początek drugiej połowy ustawił to spotkanie. Dwie szybkie akcje i Adrian Chałubek oraz Artur Rogala powiększyli nasze prowadzenie. O to żeby nie było za spokojnie zadbał nasz bramkarz faulując przeciwnika w polu karnym. Jak sam jednak przyznał swoje karne to on broni i tym samym drugi raz w tym meczu nie dał się pokonać z „jedenastki”. W dalszej części meczu swoją trzecią bramkę zdobył Artur Rogala i wygrywaliśmy 5:1. Odnotować należy jeszcze czerwoną kartkę dla zawodnika Relaxu i trzeba przyznać, że jeszcze 2-3 bramki powinniśmy strzelić. Nie mniej jednak najważniejsze są trzy punkty.

Wystąpiliśmy w składzie: Sebastian Grefkowicz, Tomasz Mikulski, Mariusz Mikulski, Robert Dąbrowski, Daniel Sabalski (Tomasz Jurczak), Kamil Dalke (Michał Szmigiera), Marcin Gajda, Adrian Chałubek, Kamil Marcinkowski, Piotr Kamiński (Adam Barcikowski) i Artur Rogala.