Młodzież przed startem ligi

PromykSeniorzy już rozpoczęli ligową rywalizację więc przyszedł też czas na inaugurację drużyn młodzieżowych. W przypadku naszych drużyn w ten weekend wystartują tylko Trampkarze, ponieważ mecz Młodzików został przełożony. W dalszej części będzie można się dowiedzieć co wydarzyło się w tych drużynach w okresie przygotowawczym, a było tego sporo…

Zaczynamy oczywiście od obozu, na który 11 sierpnia wyjechały obie nasze drużyny. Nasza młodzież pierwszy raz miała okazję wyjechać razem na obóz i trzeba przyznać, że była to świetna okazja do wspólnych treningów i zintegrowania zespołu. Miejscem pobytu, który wybrali nasi piłkarze był ośrodek „Niezapominajka” w Ustce. Spędzili tam 11 dni i w procesie treningowym był to bardzo pożyteczny okres.

Trampkarze założyli sobie rozgrywanie sparingów mniej więcej co dwa dni. Dodatkowo urozmaicając je treningami, ale też chwilami relaksu dla siebie. Treningi ciężkie, ale miało też to przełożenie na wyniki. Cztery obozowe mecze zakończyły się zwycięstwami Promyka. Dwa razy pokonaliśmy MKS Trzemeszno, a następnie Jantar Ustka i Józefovię Józefów, co dało dużo pewności siebie tej ekipie. Niestety po powrocie z obozu nie udało się podtrzymać serii zwycięstw, ponieważ mecz kontrolny z Orłem Kampinos zakończył się remisem. Jednak 3 miejsce w Turnieju o Puchar Wójta Gminy Sochaczew na zakończenie przygotowań pozwala liczyć na zwycięstwo w pierwszym ligowym meczu z UKS Ołtarzew.

Młodziki też nie próżnowali na obozie i rozegrali aż 7 sparingów. Tu już nie było takich dobrych wyników, ale zdecydowanie było się od kogo uczyć. Drużyny takie jak Gryf Słupsk czy Sparta Złotów pokazały naszym piłkarzom jak wiele czeka nas jeszcze pracy. Były jednak też zwycięstwa, choć tylko (a może i aż) dwa. Tuż po obozie Młodziki podobnie jak Trampkarze uczestniczyli w Turnieju o Puchar Wójta Gminy Sochaczew i również zajęli trzecie miejsce. Pierwszy mecz z Ursusem Warszawa został przełożony, dlatego nasi piłkarze z niecierpliwością czekają na kolejny z FC Komorów.

Letnia przerwa w rozgrywkach to także czas roszad w składach i transferów. Wśród Młodzików były to zmiany pomiędzy grupą „meczową”, a „szkoleniową”. Zawodników, którym udało się przejść do kadry ligowej było trzech: Jakub Felczyński, Jakub Karasek i Adam Markiewicz. Do rozgrywek został zgłoszony też Krzysztof Gronecki, który trenował z grupą „meczową”, ale ze względu na wiek mógł zostać zgłoszony dopiero teraz. Nie zapominajmy też, że ze wspomnianą grupą cały czas trenuje Maciek Księżak, który jest jeszcze młodszy od Krzyśka. Kadra Trampkarzy niestety została znacznie ograniczona. Kilku zawodników zdecydowało się zakończyć przygodę z piłką, ale był też i taki, który miał trochę wyższe aspiracje. Mowa tu o Kacprze Szczepaniaku, który zdecydował się spróbować swoich sił w Akademii Piłkarskiej Sochaczew w rozgrywkach Mazowieckiej Ligi Trampkarzy. Będzie występował on w jednej z dwóch grup zrzeszających najlepsze drużyny na Mazowszu. Powodzenia!!!