Seniorzy przed startem rozgrywek

PromykW niedzielę pierwsza drużyna seniorów rozpoczyna ligową rywalizację, a już za tydzień do walki o punkty przystąpi też „dwójka”. W tej sytuacji zachęcamy do zapoznania się z krótkim podsumowaniem tego co wydarzyło się w tych dwóch zespołach przez ostatnie dwa miesiące. O naszych młodzieżowych drużynach opowiemy tuż przed startem Lig Trampkarzy i Młodzików.

Seniorzy swoje przygotowania rozpoczęli 15 lipca i był to okres w którym sporo biegaliśmy. Treningi były oczywiście przeplatane sparingami. Pierwszy z nich nie wypadł zbyt obiecująco, bo przegraliśmy z Bzurą Chodaków 10:2 (6:0). Wynik na pewno nie cieszył, ale dał sporo do myślenia. Okazja do poprawy przyszła kilka dni później. Mecz z KS Teresin także przegraliśmy (2:3), ale gra naszego zespołu nie wyglądała już tak źle. Wszystko w naszym zespole zaczynało się na nowo zazębiać i pierwsza wygrana musiała w końcu przyjść. Padło na Żyrardowiankę Żyrardów. Pewne zwycięstwo 4:1, że zespół na nowo uwierzył w siebie. Niestety chyba za bardzo, bo dwa kolejne spotkania (z Wrzosem Międzyborów i Laktozą Łyszkowice) zakończyły się remisami 3:3. Po drugim z tych sparingów przyszedł czas na sprawdzenie naszych rezerw. Salos Żyrardów nie okazał się zbyt wymagającym przeciwnikiem i „dwójka” rozgromiła ich w stosunku 9:2. W tygodniu bezpośrednio poprzedzającym start ligi „jedynka” rozegrała jeszcze dwa sparingi, które miejmy nadzieję pokazały, że zespół jest dobrze przygotowany do rozgrywek. Najpierw w Łyszkowicach Promyk pokonał 5:1 tamtejszą Laktozę, choć do przerwy przegrywał. Potem przyszedł czas na prawdziwy pogrom w Cegłowie, gdzie bramkarz Oriona aż dziesięciokrotnie musiał wyjmować piłkę z siatki. Podsumowując „jedynka” odniosła 3 zwycięstwa, dwa mecze zremisował i dwa przegrała. W tym okresie przygotowawczym zdobyliśmy 29 bramek tracąc 21. Rezerwy natomiast zagrały tylko jeden sparing, ale za to go bardzo przekonująco wygrały.

Sparingi sparingami, ale kibice są ciekawi też zmian personalnych w naszej drużynie. W tym roku Promyk nie był zbyt aktywny na „rynku transferowym”. Właściwie jedynym nowym zawodnikiem będzie Michał Szmigiera, ale dla osób, które dłużej są związane z naszym zespołem jest to dobrze znana postać. Michał przez ostatnie dwa lata nie grał w piłkę ze względu na kontuzję, ale postanowił wznowić treningi. Gorzej wygląda sytuacji jeśli chodzi o przejścia zawodników od nas do innych klubów. Na taki krok zdecydowało się dwóch piłkarzy. Są nimi: Krzysztof Pawlaczyk i Adrian Dąbrowski. Obaj grali u nas przez ostatnie pół roku. Krzysiek przeniósł się do nas z rozpadającego się Orkana Sochaczew, a swoją dalszą karierę będzie kontynuował w IV-ligowej Bzurze Chodaków. Adrian trafił do nas z Piasta Feliksów, choć z tego zespołu był wypożyczony do Bzury Chodaków. Teraz swe kroki skierował zupełnie gdzie indziej, ponieważ najbliższy sezon spędzi w „B” klasowym Sokole Budki Piaseckie.

Start rozgrywek już niebawem więc poznaliśmy już dokładne kadry zarówno pierwszej jak i drugiej drużyny. Ze szczegółowym podziałem zawodników można zapoznać się w zakładce „Kadra” na naszej stronie.

A teraz już czas na ligę. Zapraszamy w niedzielę na 17:00 do Nowej Suchej, aby obejrzeć mecz naszych Seniorów z Partyzantem Leszno.