Potrójne zwycięstwo OSP Nowa Sucha (galeria)

smieszne4Niedzielne zawody sportowo-pożarnicze drużyn OSP rozegrane na boisku KS Promyk Nowa Sucha zostały zdominowane przez ekipy z Nowej Suchej. Wśród mężczyzn triumfował zastęp OSP Nowa Sucha przed OSP Antoniew, OSP Orłów i OSP Kozłów Szlachecki. Kolejność na podium wśród kobiet to: OSP Nowa Sucha, OSP Antoniew i OSP Kozłów Szlachecki, a z drużyn młodzieżowych wystąpiła tylko OSP Nowa Sucha.

Niedzielne popołudnie tego dnia wyglądało jakby co najmniej płonęła szatnia Promyka. Trzy samochody bojowe, mnóstwo strażaków w pełnym umundurowaniu i żar lejący się z nieba. W tych ciężkich warunkach przyszło rywalizować okolicznym jednostkom o miano najlepszej w gminie Nowa Sucha. Nie zabrakło też piłkarskich akcentów. Wśród startujących mogliśmy znaleźć zawodników Promyka. OSP Nowa Sucha reprezentowali m.in. Maciej Nowicki, Karol Drązikowski, Marcin Gajda i Robert Gajda, a w składzie OSP Antoniew byli: Sławomir Kuczek i Kamil Marcinkowski. Jak się później okazało to właśnie te dwie ekipy stoczyły zacięty pojedynek o końcowe zwycięstwo. Pierwszą konkurencją była sztafeta pożarnicza. Jako pierwsi wystartowali strażacy z OSP Kozłów Szlachecki, następnie ich czas o sekundę poprawili druhowie z Orłowa, by po chwili oddać prowadzenie Nowej Suchej. Czas gospodarzy wyrównała OSP Antoniew, ale 6 punktów karnych spowodowało, że spadli na czwarte miejsce. Obrońca tytułu jednak chciał za wszelką cenę odrobić straty w ćwiczeniu bojowym, ale najpierw musiał poczekać na to co zaprezentują rywale. OSP Nowa Sucha wykręciła jednak czas 42,3 sekundy minimalnie wyprzedając Antoniew i odzyskując utracony dwa lata temu tytuł. Trzeba jednak oddać druhom z Antoniewa, że ich postawa sprawiła, że zawody stały na bardzo wysokim poziomie i gdyby nie punkty karne to różnica pomiędzy czołową dwójką wynosiłaby tylko 0,7 sekundy.

Końcowa klasyfikacja:

  1. OSP Nowa Sucha 104,1 (61,8+42,3)
  2. OSP Antoniew 115,8 (67,8+48,0)
  3. OSP Orłów 117,6 (64,6++53,0)
  4. OSP Kozłów Szlachecki 133,4 (65,4+68,0)

Skład zwycięskiej drużyny: Paweł Nowicki, Łukasz Drązikowski, Michał Mitręga, Maciej Nowicki, Piotr Tomaszkiewicz, Karol Drązikowski, Marcin Gajda, Robert Gajda oraz Zbigniew Mitręga.

Niewątpliwą ozdobą zawodów była rywalizacja żeńskich drużyn pożarniczych, choć ozdobą to chyba złe słowo, bo dziewczyny nie stałyby na straconej pozycji w rywalizacji mężczyzn. Wystarczy spojrzeć na czasy… Tu też był „promykowy” akcent. Dziewczyny tuż przed zawodami zdecydowały się na start w klubowych spodenkach ;)

Końcowa klasyfikacja:

  1. OSP Nowa Sucha 124,8 (70,8+54,0)
  2. OSP Antoniew 130,3 (75,5+54,8)
  3. OSP Kozłów Szlachecki 171,4 (78,2+93,2)

Skład zwycięskiej drużyny: Anna Kaźmierczak, Anna Gajda, Lidia Tomaszkiewicz, Kinga Drązikowska, Natalia Petrotou, Marta Trzcińska, Magdalena Szymańska, Agata Trzcińska oraz Zbigniew Mitręga.

Do rywalizacji przystąpił jeszcze jeden zespół. Ten najmłodszy, ale w składzie mający dwóch piłkarzy Promyka: Szymona Baczyńskiego i Konrada Drązikowskiego. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Nowej Suchej już na starcie była wygrana, bo nie miała z kim rywalizować. Musieli jednak dobiec do mety, ale to okazało się proste do wykonania. Młodzież w ćwiczeniu bojowym nie musi łączyć linii ssawnej, co znacznie ułatwia wykonanie ćwiczenia. Nie mniej jednak obiektywnie patrząc to oni wykonali najszybciej „bojówkę” z wszystkich startujących tego dnia zastępów ;)

Końcowa klasyfikacja:

  1. MDP Nowa Sucha 109,6 (67,6+42,0)

Skład zwycięskiej drużyny: Szymon Baczyński, Konrad Przydatek, Arkadiusz Socik, Michał Kaźmierczak, Konrad Drązikowski, Paweł Rogalski, Krzysztof Trzciński, Andrzej Leszczyński oraz Zbigniew Mitręga.

Jeden komentarz na temat “Potrójne zwycięstwo OSP Nowa Sucha (galeria)

Komentarze są wyłączone