Mecz walki z Teresinem

teresinW swoim drugim sparingu nasi seniorzy przegrali z KS Teresin 2:3 (1:2). Bramki dla naszej drużyny zdobywali: Artur Rogala i Paweł Zienkiewicz.

Mimo, że był to tylko sparing na boisku mogliśmy obserwować bardzo duże zaangażowanie zawodników obydwu drużyn. Wytłumaczenie tego faktu jest dość proste. Spora część zawodników miała kolegów po drugiej stronie boiska więc trzeba było wyrównać koleżeńskie porachunki. Dodatkowo jakby nie patrzeć był to mecz derbowy, a one jak wiadomo rządzą się swoimi prawami. Sam mecz na początku ograniczył się do czasami dość ostrej (ale fair) walki w środkowej strefie boiska i praktycznie żadnych sytuacji bramkowych. Wtedy jednak dał o sobie znać Artur Rogala, a raczej piłka, która go „szuka”. Jego próba minięcia rywala była już właściwie nieudana, ale w sobie wiadomy sposób ją odzyskał i strzałem z półdystansu wyprowadził nas na prowadzenie. Przeciwnikowi trzeba jednak oddać, że prezentował się od nas lepiej piłkarsko i z każdą kolejną minutą pierwszej połowy ich akcje konstruowane atakiem pozycyjnym siały coraz większy zamęt w naszych szeregach. Niestety w końcu dopięli swego i na przerwę schodziliśmy przegrywając jedną bramką. W drugiej połowie spotkanie się wyrównało i nie tylko zawodnicy Teresina mieli okazje do zdobycia bramki. Po jednaj z naszych kontr naprzeciw bramkarza rywali znalazł się Paweł Zienkiewicz i ładnym mierzonym strzałem umieścił piłę w bramce. Remisowy wynik podziałał mobilizująco na przeciwnika, który 10 minut później ponownie wyszedł na prowadzenie i nie oddał go już do końca spotkania.

Wystąpiliśmy w składzie: Sebastian Grefkowicz, Kamil Dalke, Marcin Jaworski, Mateusz Pilichowski, Daniel Sabalski, Tomasz Mikulski, Dominik Popławski, Marcin Nowak, Adrian Chałubek, Marcin Gajda i Artur Rogala. Grali także: Paweł Zienkiewicz, Maciej Nowicki, Michał Maciak oraz Karol Drązikowski.

Jeden komentarz na temat “Mecz walki z Teresinem

  1. Jest to okres przygotowawczy i wyniki są sprawą drugorzędną.Sparingi, jak chyba zauważyliście, są w tym letnim etapie przygotowań z drużynami z trochę wyższej półki.Ale myślę , że lepiej jest się uczyć od lepszych , niż wygrywać ze słabymi.
    Jedno jest pewne i niepodważalne iż należy zwiększyć obecność na treningach , bo nie wygląda to różowo.

Komentarze są wyłączone