Walka, walka, walka…

Promyk Nowa SuchaMilan Milanówek

3 - 14


W kończącym rozgrywki Ligi Orlików meczu Promyk Nowa Sucha przegrał z Milanem Milanówek 3:14 (2:0, 1:5, 0:5, 0:4). Wszystkie bramki dla naszej drużyny zdobył Adrian Jaworski.

W godzinach południowych nasza najmłodsza drużyna przystępowała do swojego ostatniego ligowego meczu. Ostatniego z wielu względów. Ostatni mecz w tym sezonie, ostatni w siedmioosobowym składzie, ostatni na „orliku” w Kozłowie Biskupim. Od przyszłego sezonu podopieczni trenera Marina Jaworskiego przenoszą się na większe boisko w Nowej Suchej i swoje mecze rozgrywać będą w dziewięcioosobowych składach – jeśli nikt nie wpadnie na pomysł jakiejś reformy ;) Wracając jednak do meczu nasi chłopcy chcieli godnie pożegnać się z Ligą jak i obiektem, dlatego wyszli na boisko bardzo zmotywowani. Przeciwnik jednak bardzo trudny, bo Milan Milanówek, który razem ze Zniczem Pruszków zdominował te rozgrywki. Po pierwszej kwarcie mieliśmy jednak sensacyjny wynik. Milan prezentował się dużo lepiej piłkarsko, ale nasi chłopcy wszelkie braki nadrabiali ogromną wolą walki i ambicją. W ten sposób po dwóch bramkach Adriana Jaworskiego prowadziliśmy 2:0 nie wykorzystując jeszcze dwóch okazji do zdobycia bramki. Niestety to Milan grał piłką, a nasi zawodnicy za nią biegali i z upływem czasu widać było coraz większe zmęczenie. W drugiej kwarcie Milan zdobył kontaktową bramkę, ale natychmiast odpowiedział na nią Adrian i dalej mieliśmy dwubramkowe prowadzenie. Później jednak było już tylko gorzej. Porażka mogła być jeszcze wyższa, ale obchodzący swoje urodziny Wiktor Felczak podobnie jak w poprzednim meczu obronił rzut karny i wybronił kilka groźnych strzałów. Naszym zawodnikom należą się słowa uznania za podjętą walkę i ogromną ambicję. Piłkarzom Milanu natomiast, należą się pochwały za mądrą grę piłką i sporo fajnych akcji.

Wystąpiliśmy w składzie: Wiktor Felczak, Michał Sobczak, Paweł Piotrowski, Hubert Kowalski, Paweł Księżak, Hubert Mikulski i Adrian Jaworski. Grali także: Kacper Drązikowski, Wiktor Kacprzak, Karol Kmieć, Kamil Kościug, Wojtek Miedziński, Filip Szczepaniak oraz Jakub Wróblewski.

Tabela Ligi Orlików:

Pos   Zespół M Goals+/- Pkt
1 MKS Piaseczno 12 57:1542 33
2 Radomiak Radom 12 69:1455 30
3 Wilga Garwolin 12 35:314 20
4 Promyk Nowa Sucha 12 30:46-16 19
5 AS Radomiak Radom 12 20:35-15 8
6 Perła Złotokłos 12 20:50-30 6
7 Jedność Żabieniec 12 14:54-40 6