Piłkarski poker

Mszczonowianka II MszczonówPromyk Nowa Sucha

1 - 3


W 21 kolejce warszawskiej „A” klasy Mszczonowianka II Mszczonów przegrała z Promykiem Nowa Sucha 1:3 (1:1). Dwie bramki zdobył Marcin Gajda, a jedno trafienie dołożył Daniel Opolski.

W sobotnim spotkaniu mogliśmy się poczuć jak filmie „Piłkarski poker”. Prowadzący to spotkanie Piotr Matuszewski od początku dawał do zrozumienia, że nie przepada za naszą drużyną. Niestety, kto ma gwizdek, ten ma władzę. Smutne, ale prawdziwe. Nasiąknięta od deszczu murawa sprawiała kłopoty zawodnikom obydwu drużyn, jednak lepiej w mecz weszli przeciwnicy. Najpierw mocny strzał z dystansu zawodnika Mszczonowianki w bardzo dobrym stylu obronił Mariusz Mikulski, jednak w 17 minucie meczu miał już niewiele do powiedzenia. Po wrzutce na długi słupek piłkarz z Mszczonowa zamknął akcję strzałem pod poprzeczkę i rywale objęli prowadzenie. Od tego momentu to my przejęliśmy inicjatywę. Najpierw w polu karnym faulowany był Paweł Zienkiewicz, jednak gwizdek arbitra milczał. W kolejnej akcji było już lepiej. Po dośrodkowaniu Adriana Chałubka najlepiej w polu karnym odnalazł się Marcin Gajda i straty zostały odrobione. Próbowaliśmy jeszcze przed przerwą podwyższyć wynik, jednak ta sztuka się nie udała. W drugiej połowie rywale wyglądali coraz słabiej kondycyjnie, ale umiejętnie się bronili i wynik się nie zmieniał. Na kwadrans do końca w naszej drużynie nastąpiła podwójna zmiana. Na boisku pojawili się Maciek Nowicki i Daniel Opolski. Między sobą ustalili, że ten pierwszy podaje, a drugi strzela. Jak postanowili, tak zrobili. Maciek dośrodkował z rzutu rożnego, a Daniel zdobył bramkę wyprowadzając nas na prowadzenie. Chwilę później samotnym rajdem popisał się Marcin Gajda i po minięciu trójki obrońców strzelił obok bezradnego bramkarza ustalając wynik spotkania.

PS Nie wiem czy dobrze liczę, ale chyba zagraliśmy bez sześciu podstawowych zawodników :)

Wystąpiliśmy w składzie: Mariusz Mikulski, Krzysztof Pawlaczyk, Marcin Jaworski, Mateusz Pilichowski, Łukasz Pacholski, Kamil Marcinkowski (Maciej Nowicki), Marcin Gajda, Marcin Nowak, Adrian Chałubek, Adam Barcikowski (Łukasz Antosik) i Paweł Zienkiewicz (Daniel Opolski).

5 komentarzy na temat “Piłkarski poker

  1. Gratulacje Panowie, tym razem nie mogłem pomóc, ale następnym razem dam radę :)

  2. Nie będę pisał kto był najsłabszy, bo po sezonie otwiera się okienko transferowe i jeszcze Cię ktoś kupi ;)

Komentarze są wyłączone