Niedzielny Turniej im. Henryka Orzeszka…

W miniony weekend uczestniczyliśmy w Turnieju im.Henryka Orzeszka-zasłużonego, przedwcześnie zmarłego w listopadzie 1998 roku w wieku 43 lat długoletniego działacza społecznego, związanego w szczególności z Orkanem Sochaczew.Najpierw w sobotę odbyły się eliminacje powiatowe w których uczestniczyło 9 drużyn skład,i wyniki są już na stronie,ja natomiast chciałem zwrócić uwagę, że niektóre drużyny korzystając z faktu iż był to turniej towarzyski przysłały składy odbiegające od tych w jakich na co dzień występują w spotkaniach ligowych i tak np. w Młodzieszynie wystąpił grający na co dzień w Chodakowskiej Bzurze Przemysław Kubisz a i tak bardzo silną ekipę Teresina wzmocnił były zawodnik ŁKS-u Łódź a grający w poprzedniej rundzie w Sochaczewskim Orkanie Kamil Bartosiewicz co tylko pokazuje jak wszystkim zależało na zwycięstwie w turnieju w którym i tak to my zwyciężyliśmy bez straty gola z bilansem bramkowym 12:0 ,a nasz bramkarz Sebastian Grefkowicz został wyróżniony indywidualnie- wybrano go najlepszym bramkarzem turnieju.
W niedzielę nie było już tak różowo i przegraliśmy niestety wszystkie swoje mecze najpierw 4:2 z drużyną „Dziekanowski Team” w której aż roiło się od gwiazd, że wspomnę założyciela drużyny Dariusza Dziekanowskiego który rozegrał 63 mecze w Reprezentacji Polski,był królem strzelców polskiej ligi w barwach Warszawskiej Legii,a także grał w Widzewie ,Polonii Warszawa i Celtiku Glasgow,dalej drużynę tworzyli Tomasz Sokołowski,Cezary Kucharski którzy z Warszawską Legią osiągnęli ćwierćfinał Ligi Mistrzów!( a w nim w marcu 1996 roku pamiętne zacięte mecze z Panathinaikosem Ateny)i kolejna legenda stołecznej drużyny a obecny Dyrektor Skautingu Marek Jóźwiak(jako zawodnik dotarł z Legią do półfinału Pucharu Zdobywców Pucharu co jest jednym z 3 największych sukcesów w historii polskiej piłki klubowej!).Wracając do przebiegu samego Turnieju wcale nie musieliśmy tego spotkania przegrać ale niestety zagraliśmy zbyt otwartą piłkę co nasi przeciwnicy przy swojej technice bezwzględnie wykorzystali rozgrywając szybko i dokładnie piłkę dodam jeszcze, że w tym spotkaniu nasz bramkarz obronił rzut karny zaś obydwie bramki dla nas zdobył Marcin Nowak.
Przed drugim spotkaniem grupowym sprawa awansu z pierwszego miejsca była jeszcze otwarta wystarczyło „tylko” wygrać 3:0 bądź 4:2(albo jeszcze wyżej co najmniej dwubramkowo)drużynę „Skorupski Team” złożoną z bardzo zdolnych Afrykańskich zawodników (w przeszłości grali w niej tacy zawodnicy jak Dickson Choto czy Martins Ekwueme).W tym spotkaniu prowadziliśmy 1:0 potem Artur Rogala wywalczył karnego i powinno być 2:0 ale niestety Rogal przestrzelił.Potem to drużyna Pana Skorupskiego doprowadziła do remisu który to nic nam nie dawał -odkryliśmy się, mieliśmy swoje sytuacje ale nic nie chciało. Z drugiej strony nasz bramkarz Sebastian znowu bronił jak w transie lecz niestety w końcu to przeciwnicy zdobyli zwycięskiego gola w samej końcówce spotkania.
Po tej porażce pozostała nam walka o miejsca 7-9 a na początek zmierzyliśmy się jakżeby inaczej w Powiatowych Derbach z drużyną Orkanu Sochaczew ubiegłorocznym zwycięzcom imprezy a dodatkowo wzmocnionym kilkoma zawodnikami którzy być może będą grali w Orkanie w rundzie wiosennej chodzi tu o Jarka Stencla(najlepszy zawodnik Ligi Halowej w Chodakowie w ubiegłym roku),Krystiana Bolimowskiego który został królem strzelców turnieju(były zawodnik m.in. 2-ligowego Pelikana Łowicz)a także a może przede wszystkim Mistrzem Polski z 2007 roku w barwach Zagłębia Lubin-Dariuszem Jackiewiczem.Orkan podobnie jak my pechowo przegrał grupowe mecze ale z tym składem wydawał się być wielkim faworytem tego spotkania a tymczasem skończyło się kolejnym wynikiem na styku 2:1 dla naszych przeciwników a gdyby Piotrek Kamiński trafił z 2 metrów do pustej bramki mogło być zupełnie inaczej.U nas już wyraźnie brakowało sił niektórych męczyły skurcze,zakwasy -ciężko było.
Ostatnia szansa na rehabilitację to mecz z Alpiną Morąg. Mimo iż zostaliśmy w okrojonym 8-osobowym składzie to prowadziliśmy już 3:1 i znowu zmarnowaliśmy kilka okazji dodatkowo grając bardzo nonszalancko w obronie i w końcówce straciliśmy 3 gole przez co zajęliśmy ostatnie 9 miejsce w XIII Ogólnopolskim Turnieju im.Henryka orzeszka.
Podsumowując przeżyliśmy na pewno fajna przygodę grając z zawodnikami na co dzień występującymi dużo wyżej od nas albo wręcz legendami polskiej piłki.W niedzielę byliśmy już zmęczeni z każdym meczem coraz bardziej-w piątek mieliśmy intensywny trening,cała sobota grania i w niedzielę od nowa a w międzyczasie niektórzy musieli iść jeszcze do szkoły lub pracy bądź trochę świętowali-ciekawe jakby to wszystko się potoczyło gdybyśmy wyszli w niedzielę na pełnej świeżości tym bardziej szkoda bo każdy mecz był do wygrania w każdym wynik był na styku i w każdym nie przestraszyliśmy się przeciwnika podejmując walkę-na pewno nie musimy się wstydzić ani naszego wyniku ani naszej gry.Nasz zespół miał kilku liderów. W bramce szalał Sebastian Grefkowicz,w obronie Sławek Kuczek i Tomek Jurczak w ataku Artur Rogala i Piotrek Kamiński zaś każdy z nas wniósł coś do gry drużyny,ale w niedzielę zdecydowanie najlepszy był Marcin Nowak dostał za to statuetkę dla najlepszego zawodnika naszej drużyny-grał bez kompleksów,ambitnie i mądrze a rywali mijał momentami niczym slalomowe tyczki:) – to on robił przewagę w ataku asystował i strzelał bramki-jak dla mnie byłeś zdecydowanie jednym z najlepszych zawodników całej imprezy-brawo Nowy! Mam nadzieję że wrócimy na Turniej za rok :)

Autor : Jarosław Grefkowicz

Grupa A. Orkan Sochaczew, Sędziowie Warszawa, Jaguar Morąg.
Orkan – Sędziowie 0:2 (0:1)
Orkan – Jaguar 2:3 (1:1)
Sędziowie – Jaguar 1:5 (0:2)

Tabela grupy A:
1. Jaguar…………6……8:3
2. Sędziowie…………3……3:5
3. Orkan…………0……2:5

Grupa B. Dziekanowski Team, Skorupski Team, Zwycięzca z soboty: Promyk Nowa Sucha.
Dziekanowski – Promyk 4:2 (2:1) Marcin Nowak x2
Dziekanowski – Skorupski 1:3 (1:0)
Skorupski – Promyk 2:1 (0:0) Sławomir Kuczek

Tabela grupy B:
1. Skorupski…………6……5:2
2. Dziekanowski…………3……5:5
3. Promyk…………0……3:6

Grupa C. EURO 2012 Warszawa, Ursus Warszawa, Alpina Morąg.
EURO – Ursus 2:1 (0:1)
EURO – Alpina 2:2 (1:1)
Ursus – Alpina 3:0 (1:0)

Tabela grupy C:
1. EURO…………4……4:3
2. Ursus…………3……4:2
3. Alpina…………1……2:5

W przerwie pomiędzy rozgrywkami Turnieju odbył się mecz Przyjaciele H. Orzeszka a Samorządowcy Miasta Sochaczewa.
Przyjaciele: Wachowski Grzegorz, Pszczółkowski Andrzej, Wróblewski Artur, Grzybowski Andrzej, Dzięgielewski Dariusz, Ertman Tomasz, Zalejski Piotr, Kowalczyk Paweł, Kuczyński Radosław, Adamiak Jakub, Bryński Marek.
Samorządowcy: Orliński Andrzej, Grąbczewski Zenon, Zawidzki Dariusz, Fergiński Marek, Dorywalski Sławomir, Brzywczy Waldemar, Dudek Dariusz, Białobrzeski Damian, Miłkowski Dariusz, Kacprzak Krzysztof.

Przyjaciele – Samorządowcy 5:2 (3:1) Wróblewski -3, Grzybowski, Adamiak / Zawidzki, Miłkowski.

O miejsca 7-9
Orkan – Promyk 2:1 (2:0)
Orkan – Alpina 3:1
Alpina – Promyk 4:3 (1:3)

Tabela:
1. Orkan…………6……5:2
2. Alpina…………3……5:6
3. Promyk…………0……4:6

O miejsca 4-6
Dziekanowski – Sędziowie 3:1 (1:0)
Dziekanowski – Ursus 1:0 (0:0)
Ursus – Sędziowie 0:3 (0:1)

Tabela:
1. Dziekanowski…………6……4:1
2. Sędziowie…………3……4:3
3. Ursus…………0……0:4

O miejsca 1-3
Skorupski – Jaguar 1:3 (0:0)
EURO – Jaguar 2:2 (1:0)
Skorupski – EURO 2:2 (0:0)

Tabela:
1. Jaguar…………4……5:3
2. EURO…………2……4:4
3. Skorupski…………1……3:5

Kolejność:
1. Jaguar Morąg, 2. EURO 2012 Warszawa, 3. Skorupski Team, 4. Dziekanowski Team, 5. Sędziowie Warszawa, 6. Ursus Warszawa, 7. Orkan Sochaczew, 8. Alpina Morąg, 9. Promyk Nowa Sucha.

Wszystkie drużyny otrzymały puchary za zajęcie poszczególnych miejsc. Jaguar jako zwyciężca Turnieju otrzymał czek na 2000 tys. złotych, EURO – 1500 a Skorupski -1000.