Cenny punkt Seniorów

Pogoń II Grodzisk MazowieckiPromyk Nowa Sucha

2 - 2

W meczu Football Masters Warszawskiej Ligi Okręgowej Pogoń II Grodzisk mazowiecki zremisowała z Promykiem Nowa Sucha 2:2 (2:2). Obie bramki dla naszej drużyny zdobył Krystian Kornacki (20′, 39′). Gole dla gospodarzy padały w 9 i 32 minucie.

Żółte kartki Promyka: 36′ Marcin Jaworski, 38′ Maciej Nowicki, 40′ Marcin Jaworski, 58′ Michał Bargieł, 58′ Grzegorz Węsek, 85′ Konrad Kowalski, 89′ Tomasz Jurczak. Czerwone kartki Promyka: 40′ Marcin Jaworski. Widzów 20.

W ostatnim meczu rundy jesiennej nie byliśmy stawiani w roli faworyta. Graliśmy na wyjeździe z rezerwami Pogoni Grodzisk Mazowiecki, a wszyscy wiemy jak to z tymi rezerwami bywa. Mimo wszystko bardzo dobrze weszliśmy w mecz i stworzyliśmy sobie kilka okazji, ale nie udało ich się zamienić na gola. Szybko się to na nas zemściło, bo napastnik gospodarzy wykorzystał swoją szybkość i wyprowadził Pogoń na prowadzenie. Na szczęście próbowaliśmy dalej atakować i w końcu przyniosło to efekt. Krystian Kornacki otoczony przez obrońców przeciwka znalazł jednak lukę między nimi i uderzeniem po długim rogu sprawił, że bramkarz rywali tylko obserwował jak futbolówka wpada do siatki. Dodało nam to wiary we własne umiejętności, ale ponownie zostaliśmy skarceni. Uderzenie z dystansu znalazło drogę do bramki i przegrywaliśmy 2:1. Budujące było jednak to, że stracone bramki nas nie podłamywały i szybko potrafiliśmy na nie odpowiedzieć. Tak było też po drugim straconym golu. Tym razem Maciej Księżak wypatrzył lepiej ustawionego Krystiana Kornackiego, dograł wzdłuż bramki, a drugi z nich dopełnił formalności. Ponownie mieliśmy remis, ale nie mogło być tak łatwo. Minutę później Marcin Jaworski otrzymał drugą żółtą kartkę i do końca pojedynku zmuszeni byliśmy grać w osłabieniu. Zapowiadało to ciężką druga połowę, ale w niej Promyk spisywał się bardzo dobrze. Na boisku właściwie nie było widać, że mamy o jednego gracza mniej i prowadziliśmy wyrównany bój nie pozwalając na zbyt wiele gospodarzom. Dopiero w końcówce Pogoń mocniej nas przycisnęła, ale niewiele z tego wynikło. Ostatecznie więc zapisujemy na swoim koncie jeden punkt, co w perspektywie gry w dziesiątkę na boisku rezerw Pogoni Grodzisk Mazowiecki jest dość cenne.

Wystąpiliśmy w składzie: Konrad Kowalski, Jan Kowalik, Bartłomiej Rybak, Marcin Jaworski, Kacper Drązikowski, Kacper Stencel (85′ Rafał Dalke), Grzegorz Węsek, Michał Bargieł (72′ Tomasz Jurczak), Maciej Nowicki (60′ Bartosz Sokołowski), Maciej Księżak i Krystian Kornacki.