Kolejna porażka Seniorów

Promyk Nowa SuchaLKS Osuchów

3 - 6

W meczu Football Masters Warszawskiej Ligi Okręgowej Promyk Nowa Sucha przegrał z LKS Osuchów 3:6 (1:3). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Maciej Księżak (24′), Maciej Nowicki (74′) i Rafał Dalke (82′). Gole dla gości padały w 3, 11, 39, 57 – rzut karny, 77 i 83 minucie.

Żółte kartki Promyka: 2′ Dawid Stypuła, 27′ Michał Bargieł, 54′ Grzegorz Węsek, 65′ Jan Kowalik, 75′ Grzegorz Węsek. Czerwone kartki Promyka: 75′ Grzegorz Węsek. Widzów 100.

W kolejnym ligowym spotkaniu spotkaliśmy się z zespołem, z którym razem awansowaliśmy do okręgówki. W poprzednim sezonie zwyciężyliśmy w Nowej Suchej 5:1, ale wtedy o wyniku zadecydował pierwszy kwadrans drugiej połowy, gdy zdecydowanie przeważaliśmy nad rywalami. W obecnych rozgrywkach wyżej w ligowej tabeli plasuje się LKS Osuchów, ale graliśmy na naszym obiekcie więc trudno było stwierdzić kto sięgnie po wygraną. Dość szybko jednak sytuacja zaczęła się krystalizować. Już w trzeciej minucie goście mieli rzut wolny. Piłka po rykoszecie zaskoczyła naszego bramkarza i wpadła do siatki. Minęło kilka minut i zrobiło się 0:2. Nie wyglądało to najlepiej. Potrafiliśmy jednak odpowiednio zareagować, bo Maciej Księżak wykończył akcję Promyka i zdobyliśmy kontaktowego gola. Taki wynik nie utrzymał się jednak do końca pierwszej połowy, gdyż pod jej koniec rywale jeszcze raz trafili do siatki i do szatni zeszliśmy przy wyniku 1:3. Na drugą odsłonę rywalizacji w naszym zespole nastąpiły dwie zmiany oraz korekta ustawienia, ale nie udało się tego przełożyć na kolejne gole. Zamiast tego na listę strzelców wpisali się przeciwnicy, gdy wykorzystali rzut karny. Nasze nastroje nieco się poprawiły, gdy gracz LKS Osuchów otrzymał czerwoną kartkę w konsekwencji drugiej żółtej, ale musieliśmy przełożyć to na zdobycz bramkową. Stało się jednak tak, że w kwadrans przeżyliśmy właściwie to samo to przeciwnicy. Najpierw radość po zdobytym golu przez Macieja Nowickiego, a chwilę później smutek po czerwonej kartce (także konsekwencja dwóch żółtych) Grzegorza Węska. Tę huśtawkę nastrojów lepiej znieśli goście, którzy chwilę później dołożyli kolejnego gola i zrobiło się 2:5. W końcówce rywalizacji gra stała się bardzo otwarta i było sporo sytuacji strzeleckich. W ostatnich dziesięciu minutach przeciwnicy najpierw nie wykorzystali rzutu karnego, następnie stracili gola, którego autorem był Rafał Dalke, a na koniec ustalili wynik meczu na 3:6.

Wystąpiliśmy w składzie: Konrad Kowalski, Kacper Drązikowski, Bartłomiej Rybak, Dawid Stypuła (46′ Tomasz Jurczak), Jan Kowalik (64′ Maciej Nowicki), Krystian Kornacki (64′ Bartosz Sokołowski), Marcin Nowak (46′ Przemysław Kubisz), Michał Bargieł (85′ Karol Drązikowski), Grzegorz Węsek, Kacper Stencel (78′ Rafał Dalke) i Maciej Księżak.