Cenne punkty Młodzików

Promyk Nowa SuchaAkademia Piłkarska Żyrardów

5 - 2

W meczu II Warszawskiej Ligi Młodzików Promyk Nowa Sucha wygrał z Żyrardowianką Żyrardów 5:2 (3:1). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Konrad Kornacki x2, Szymon Adamcewicz, Jakub Kowalski i samobój.

W poprzednim sezonie dwukrotnie graliśmy z Żyrardowianką Żyrardów i dwukrotnie schodziliśmy z boiska pokonani. Faworytem rywalizacji byli więc goście, ale nie zamierzaliśmy odpuszczać. Bardzo dobrze zresztą weszliśmy w mecz, bo już w jednej  pierwszych akcji oko w oko z bramkarzem stanął Konrad Kornacki, minął go i kopiąc do pustej bramki wyprowadził Promyk na prowadzenie. Parę minut później ten sam gracz dał nam dwie bramki przewagi i zaczęliśmy czuć, że jest szansa się zrewanżować za ostanie niepowodzenia. Rywale jednak się nie poddali i w odpowiedzi zdobyli kontaktowego gola. Na szczęście ostatnio słowo w pierwszej połowie należało do Promyka, gdyż na 3:1 trafił Szymon Adamcewicz. Mimo padającego deszczu oba zespoły tworzyły bardzo ciekawe widowisko i na emocje nie mogliśmy narzekać także po zmianie stron. Początkowo nie było poważniejszych okazji strzeleckich, ale jak już trafiliśmy to od razu dwukrotnie. Najpierw z prawej strony dogrywał Konrad Kornacki, a naszych graczy wyręczył zawodnik Żyrardowianki, a chwilę później na listę strzelców wpisał się Jakub Kowalski. Co prawda przeciwnik odpowiedział jednym golem pod koniec spotkania, ale i tak mogliśmy się cieszyć z wygranej 5:2.

Wystąpiliśmy w składzie: Mikołaj Matusiak, Maciej Wasilewski, Kuba Kasperek, Adam Mońka, Wiktor Czepulaniec, Paweł Ziółkowski, Szymon Adamcewicz, Konrad Kornacki i Jakub Kowalski. Grali także: Ksawery Ciura, Krystian Kocimski, Bartosz Skoneczny, Szymon Brysiak, Kacper Gierasik oraz Hubert Kijo.