Efektowna wygrana Juniorów

Promyk Nowa SuchaFC Komorów

11 - 3

W meczu II Warszawskiej Ligi Juniorów Młodszych Promyk Nowa Sucha wygrał z FC Komorów 11:3 (4:1). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Dawid Pikura x4, Bartosz Dubielecki x4, Maciej Księżak x2 i Kacper Zdanowski.

Pierwszy pojedynek obu zespołów był wyrównanym widowiskiem i mimo, że rywale mają zero punktów to nie można było zakładać, że będzie łatwo. Początek jednak przeszedł najśmielsze oczekiwania. Wszystko zaczęło się od faulu w polu karnym na Dawidzie Pikura. Do jedenastki podszedł Maciej Księżak i wyprowadził nas na prowadzenie. Chwilę później Dawid Pikura już nie dał się z faulować i strzałem z pierwszej piłki podwyższył wynik. Do tego trafienie dołożył jeszcze Kacper Zdanowski i po dziesięciu minutach meczu było już 3:0. Zapowiadało się na bardzo wysokie zwycięstwo, ale sytuacja się uspokoiła. Dopiero na koniec pierwszej połowy Dawid Pikura jeszcze raz trafił do siatki, na co rywale odpowiedzieli jedną bramką i przy wyniku 4:1 zeszliśmy na przerwę. Druga połowa rozpoczęła się dla nas niezbyt dobrze, bo straciliśmy kolejnego gola i rywale poczuli, że jeszcze nie wszystko stracone. Na szczęście szybko powróciliśmy na właściwe tory. Najpierw do siatki trafił Bartosz Dubielecki, a następnie ponownie w polu karnym sfaulowany został Dawid Pikura i ponownie jedenastkę wykorzystał Maciej Księżak. Przeciwnik zebrał się na jeszcze jeden zryw i strzelił bramkę na 6:3, ale to tylko podrażniło naszych graczy, którzy urządzili sobie prawdziwą strzelaninę. Kolejno na listę strzelców wpisywali się Dawid Pikura, dwukrotnie Bartosz Dubielecki, ponownie Dawid Pikura i na koniec jeszcze raz Bartosz Dubielecki. Bardzo szybko zrobiło się 11:3 i mogliśmy cieszyć się z efektownego zwycięstwa.

Wystąpiliśmy w składzie: Adam Malczenko, Gracjan Woś, Kacper Plichta (Mateusz Prokop), Jakub Mońka, Bartosz Sokołowski (Grzegorz Sekuła), Filip Małczak (Patryk Staniak), Jan Kowalik, Maciej Księżak, Kacper Zdanowski, Dawid Pikura i Bartosz Dubielecki.