Trampkarze zaskoczyli wicelidera

Piast PiastówPromyk Nowa Sucha

7 - 3


W meczu II Warszawskiej Ligi Trampkarzy Piast Piastów wygrał z Promykiem Nowa Sucha 7:3 (1:2). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Maciej Księżak x2 i Kacper Plichta.

W ligowej tabeli wyraźnie widać, że Przyszłość Włochy i Piast Piastów górują nad resztą stawki. Oprócz jednej wpadki kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa i pomiędzy sobą rozstrzygną awans do I Ligi. Piłka nożna lubi jednak niespodzianki więc czemu o takową nie mógłby pokusić się Promyk. Trzynasta minuta okazała się pechowa dla gospodarzy, gdyż właśnie wtedy do rzutu wolnego podszedł Kacper Plichta. W poprzednich spotkaniach udowodnił, że to jego mocna strona i nie inaczej było tym razem, ponieważ wyprowadził zespół z Nowej Suchej na prowadzenie. Dodało nam to wiary we własne umiejętności i parę minut później Maciej Księżak dołożył drugiego gola dla Promyka. Mogło to wprawić w zakłopotanie gospodarzy, ale zdołali się pozbierać i jeszcze przed przerwą zaliczyli kontaktowe trafienie. Mimo wszystko nasza dyspozycja zaskoczyła wicelidera i szykowało się ciekawe drugie trzydzieści pięć minut. Dobrze zaczęli je przeciwnicy, którzy doprowadzili do remisu, ale my nic sobie z tego nie robiliśmy. Maciej Księżak wykorzystał dogranie Kacpra Plichty i Promyk ponownie prowadził. Mieliśmy później kolejną szansę, aby jeszcze poprawić rezultat, ale futbolówka minęła światło bramki. Skuteczniejsi byli za to gospodarze, którzy znowu nas dogonili, a następnie po raz pierwszy w tym spotkaniu objęli prowadzenie. Wtedy właściwe z bardzo zawzięcie walczącego Promyka zeszło powietrze i worek z bramkami się rozwiązał. Do końcowego gwizdka nasz bramkarz jeszcze trzy razy wyciągał piłkę z siatki. Generalnie dość wysoka porażka nieco burzy obraz całej rywalizacji, gdyż nie zaprezentowaliśmy się tak źle jak wskazywałby na to wynik.

Wystąpiliśmy w składzie: Antoni Siekiera, Jakub Szypszak, Jan Kowalik, Szymon Kowalski, Gracjan Woś, Bartosz Plichta, Kacper Plichta, Bartosz Sokołowski, Piotr Felczyński, Ksawery Pętlak i Maciej Księżak. Grał także: Łukasz Rogalski.

Tabela II Warszawskiej Ligi Trampkarzy:

Pos   Zespół M Goals+/- Pkt
1 Ursus II Warszawa 8 38:1622 19
2 Mszczonowianka Mszczonów 8 30:237 18
3 Promyk Nowa Sucha 8 40:2614 15
4 Partyzant Leszno 8 18:29-11 7
5 FC Komorów 8 13:45-32 0