Promyk nie sprostał liderowi

Promyk Nowa SuchaBłonianka II Błonie

1 - 3

W meczu Warszawskiej Klasy A Promyk Nowa Sucha przegrał z Błonianką II Błonie 1:3 (0:1). Bramkę dla naszej drużyny zdobył Aleksander Psiuk (61′). Gole dla gości padały w 19, 65 i 81 minucie.

Żółte kartki Promyka: brak. Widzów 25.

W tym sezonie rezerwy Błonianki spisują się bardzo dobrze i w kolejnych spotkaniach budują swoją przewagę nad resztą stawki. My mamy swoje problemy, ale zawsze z lepszymi drużynami grało nam się lepiej więc liczyliśmy na sprawienie niespodzianki. Duże znaczenie miał wybór stron boiska, gdyż mocno wiejący wiatr pośrednio wpływał na to jak będą się prezentowały zespoły w trakcie rozgrywki. Pierwszą połowę z korzystnym wiatrem grali goście i od początku było widać, że inicjatywa będzie po ich stronie. Raz za razem próbowali zagrozić naszej bramce, ale pierwszą groźną sytuację stworzył Promyk, gdy po dośrodkowaniu z lewej strony zamykający akcję Michał Maciak trafił w słupek. Otwarcie wyniku należało jednak do rywali. Mieli oni rzut wolny z dalszej odległości, ale wszystko zgrało się idealnie dla zawodnika z Błonia. Ładne, precyzyjne i mocne uderzenie, a do tego futbolówka lecąca z wiatrem i zrobiło się 0:1. Parę minut później mogło być nawet 0:2, ale arbiter zasygnalizował spalonego i bramka nie została uznana. Dzięki temu do szatni zeszliśmy z minimalną stratą i nadzieją, że teraz to my będziemy mieli sprzymierzeńca w postaci wiatru. Od początku drugiej połowy to potwierdziliśmy i zaraz po zmianie stron swoją szansę miał Rafał Dalke, ale golkiper Błonianki wyszedł z tego pojedynku obronną ręką. Na szczęście w kolejnych minutach dopięliśmy swego i po prostopadłym zagraniu Aleksander Psiuk doprowadził do wyrównania. Nasza radość nie trwała jednak długo, ponieważ goście chwilę później ponownie wyszli na prowadzenie. Od tego momentu gra stała się dość charakterystyczna. Promyk próbował atakować, a przeciwnik umiejętnie bronił i wyprowadzał kontry. Z takiego przebiegu rywalizacji lepiej wychodzili goście, gdyż ich akcje były groźniejsze. Ostatecznie dopięli swego po jednym z takich kontrataków na dziesięć minut przed końcem. Dzięki temu lider zgrania kolejny komplet punktów, a sytuacja Promyka w tabeli robi się coraz mniej ciekawa.

Wystąpiliśmy w składzie: Krystian Centkowski, Łukasz Pacholski, Jakub Felczyński (46′ Aleksander Psiuk), Marcin Jaworski, Hubert Mikulski (46′ Damian Chełmiński), Marcin Wawrzyniak, Marcin Nowak, Marcin Gajda, Maciej Nowicki, Michał Maciak (46′ Mateusz Piątek) i Rafał Dalke.