Klęska w Feliksowie

Piast FeliksówPromyk Nowa Sucha

4 - 1

W meczu Warszawskiej Klasy A Piast Feliksów wygrał z Promykiem Nowa Sucha 4:1 (1:0). Bramkę dla naszej drużyny zdobył Michał Maciak (83′). Gole dla gości padały w 27, 49, 52 i 56 minucie.

Żółte kartki Promyka: 29′ Marcin Gajda, 43′ Piotr Kamiński, 55′ Karol Drązikowski. Widzów 50.

Pojedynki z Piastem Feliksów od zawsze dostarczały sporych emocji i nie inaczej było tym razem. Początek spotkania z obu stron był zachowawczy, gdyż nikt nie chciał narazić się na stratę gola, ale w kolejnych minutach zespoły zaczynały się rozkręcać. Jako pierwsi bliżej trafienia byli gospodarze, ale po dograniu z lewej strony futbolówka uderzona z pierwszej piłki poszybowała wysoko nad poprzeczką. Klarowanych okazji poza wcześniej wymienioną było niewiele więc można było zakładać, że w pierwszej połowie nie ujrzymy goli. Stało się jednak inaczej w dość zaskakujących okolicznościach. Dośrodkowanie z rzutu rożnego zmierzało wprost w ręce naszego bramkarza, ale po dość niefortunnej interwencji futbolówka wylądowała w siatce. Straciliśmy więc gola w z pozoru niegroźnej sytuacji, a w tej groźniejszej udało się zachować czyste konto. Więcej akcji mających wpływ na wynik w pierwszej połowie nie odnotowaliśmy i oba zespoły udały się do szatni. Po zmianie stron można było zakładać, że Promyk ruszy do ataku, ale piłkarze z Nowej Suchej przeżyli spore trzęsienie ziemi. W odstępie siedmiu minut stracili trzy gole i sytuacja stała się beznadziejna. Bramka na 2:0 padła po rzucie rożnym i strzale głową. Podobnie wyglądało kolejne trafienie, z tym, że dogranie w pole karne wynikało z rozegrania gospodarzy. Na 4:0 podwyższył napastnik Piasta odbierając piłkę naszemu obrońcy. Nie mieliśmy argumentów, aby przeciwstawić się atakom graczy z Feliksowa. Dopiero pod koniec rywalizacji udało nam się przeprowadzić skuteczną akcję, gdy Marcin Nowak wymanewrował zawodników rywali w środkowej strefie i podał do Rafała Murasa. Ten wbiegł w pole karne i dograł do Michała Maciaka, który z najbliższej odległości skierował futbolówkę do siatki. Niestety tego dnia stać nas było tylko na tyle i Piast zgarnął komplet punktów.

Wystąpiliśmy w składzie: Marcin Grzywacz, Michał Maciak, Marcin Gajda, Marcin Jaworski, Łukasz Pacholski, Aleksander Psiuk (24′ Rafał Muras), Marcin Nowak, Łukasz Piórkowski (64′ Bartłomiej Siekiera), Maciej Nowicki, Tomasz Jurczak i Piotr Kamiński (46′ Karol Drązikowski).