Ostatnie minuty dla Promyka

Promyk Nowa SuchaStart Otwock

2 - 1

W meczu I Warszawskiej Ligi Juniorów Młodszych Promyk Nowa Sucha wygrał ze Startem Otwock 2:1 (0:1). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Kamil Kościug i Aleksander Psiuk.

Nasi Juniorzy rozpoczęli rewanże, a że sytuacja w tabeli zaczynała robić się nie najlepsza to mocno potrzebowaliśmy punktów. Skoro już mowa o rewanżach to mocno chcieliśmy się zrewanżować Startowi Otwock, gdyż mim o porażki wcale nie czuliśmy się zespołem gorszym. Przystąpiliśmy więc do rywalizacji mocno zmotywowani, ale nie wszystko poszło po naszej myśli. Może i przeważaliśmy, może i atakowaliśmy, ale o premierowym trafieniu zadecydował błąd w kryciu. Goście mieli rzut rożny i zakończyli go trafieniem z najbliższej odległości. Próbowaliśmy na taki stan rzeczy odpowiedzieć, ale do przerwy rezultat nie uległ zmianie. Po zmianie stron nie zamierzaliśmy jednak takiego wyniku pozostawić. Dopięliśmy swego, gdy w polu karnym sfaulowany został Aleksander Psiuk, a jedenastkę wykorzystał Kamil Kościug. Mimo radości jeden punkt nas nie zadowalał więc walczyliśmy dalej. Długo nie mogliśmy znaleźć sposobu na sforsowanie defensywy rywali, ale na dziesięć minut przed końcem sytuacja stała się nieco łatwiejsza. racz przeciwnika za niesportowe zachowanie otrzymał czerwoną kartkę i mieliśmy przewagę jednego zawodnika. Wystarczyło ją udokumentować, ale potrzebna była jedna skuteczna akcja. Tę w doliczonym czasie gry przeprowadził Aleksander Psiuk, dzięki czemu po dwóch porażkach w ostatnich minutach w poprzednich kolejkach teraz to Promyk mógł wznieść ręce ku górze w geście zwycięstwa w ostatnich sekundach.

Wystąpiliśmy w składzie: Krystian Centkowski, Hubert Mikulski (Damian Łukawski), Hubert Kowalski, Jakub Teodorowicz, Kacper Drązikowski (Jakub Pawlak), Kamil Kościug, Paweł Księżak, Damian Chełmiński, Damian Kaczor, Adrian Jaworski i Aleksander Psiuk.