Seniorzy przyspieszyli w drugiej połowie

Promyk Nowa SuchaBłękitni Korytów

6 - 1

W meczu Warszawskiej Klasy A Promyk Nowa Sucha wygrał z Błękitnymi Korytów 6:1 (1:0). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Piotr Kamiński (33′, 52′, 59′), Łukasz Piórkowski (50′), Tomasz Jurczak (73′) i Paweł Kutkowski (76′). Gol dla gości padł w 58 minucie.

Żółte kartki Promyka: 57′ Łukasz Pacholski. Widzów 90.

Sezon rozpoczęliśmy dosyć słabo, ale po dwóch porażkach przyszło pierwsze zwycięstwo tydzień temu. Teraz chcieliśmy kontynuować zwycięską passę, ale początkowo szło nam dość ciężko. Co prawda przeważaliśmy, ale na gola potrzebowaliśmy pół godziny. Sztuki tej dokonał Piotr Kamiński udowadniając, że forma strzelecka sprzed tygodnia nie jest dziełem przypadku. Niestety dla nas mogliśmy nie utrzymać prowadzenia do przerwy, ponieważ rywale wypracowali sobie rzut karny w 38 minucie. Nie zamienili go jednak na gola, bo futbolówka trafiła w poprzeczkę. Dzięki temu schodząc do szatni mieliśmy minimalną przewagę. Tuż po zmianie stron rozpoczęło się jednak prawdziwe strzelanie. Od 50 do 59 minuty padły cztery gole. Wszystko rozpoczął Łukasz Piórkowski, by 120 sekund później za sprawą Piotra Kamińskiego zrobiło się już 3:0. Kolejne sześć minut było spokojniejsze, ale za to dwa następne gole dzieliły sekundy. Najpierw zbliżyli się do nas goście trafiając do siatki, ale momentalnie odpowiedział na to Piotr Kamiński kompletując w ten sposób hattricka. Było 4:1 i piłkarze nieco przystopowali ze strzelaniem. Mimo wszystko grało nam się dobrze więc kolejne trafienia były kwestią czasu. Dziesięć minut później uderzeniem z pierwszej piłki rezultat podwyższył Tomasz Jurczak, a wynik ustalił indywidualną akcją Paweł Kutkowski. Wysokie zwycięstwo może sugerować, że było miło, łatwo i przyjemnie, ale rywal też miał swoje okazje i niewykorzystany rzut karny ułatwił nam zadanie. Ostatecznie zgarniamy komplet punktów i po dwóch wygranych z przedostatniego miejsca w tabeli wskoczyliśmy na siódme.

Wystąpiliśmy w składzie: Bartłomiej Dragański (87′ Marcin Grzywacz), Łukasz Pacholski (63′ Paweł Kutkowski), Marcin Jaworski, Jakub Felczyński, Michał Maciak, Marcin Gajda, Łukasz Piórkowski, Marcin Nowak, Damian Chełmiński, Tomasz Jurczak (85′ Bartłomiej Siekiera) i Piotr Kamiński (80′ Rafał Dalke).