Nerwowa końcówka Młodzików

Promyk Nowa SuchaBłonianka Błonie

2 - 1


W meczu III Warszawskiej Ligi Młodzików Promyk Nowa Sucha wygrał z Błonianką Błonie 2:1 (1:1). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Dawid Błaszczyk i Bartosz Bernaszuk.

Po wysokim zwycięstwie w pierwszej kolejce nabraliśmy ochoty na kolejne wygrane. Nie można było jednak zapominać, że Błonianka swój pierwszy pojedynek także wygrała i ma podobny cel. Swego czasu grając sparing z owym przeciwnikiem zakończyliśmy go remisem więc można było zakładać, że rywalizacja będzie wyrównana. Mimo tego spotkanie toczyło się pod nasze dyktando. Promyk osiągnął przewagę w posiadaniu piłki i częściej przebywał na połowie rywali. Mieliśmy jednak problem z decydującym podaniem lub wykończeniem akcji. Na szczęście w końcu dopięliśmy swego. Po przegraniu piłki z prawego na lewe skrzydło akcję zamknął Dawid Błaszczyk i mocnym uderzeniem wyprowadził Promyk na prowadzenie. Wydawało się, że mamy mecz pod kontrolą. Jedyne czego nam brakowało to podwyższenia wyniku. Mieliśmy swoje szanse, ale albo pudłowaliśmy albo bardzo dobrze i pewnie spisywał się golkiper z Błonia. Zamiast tego to nam przytrafił się błąd. Z pozoru niegroźne uderzenie przełamało ręce naszego bramkarza i znalazło drogę do siatki. Z naszego prowadzenia nic nie zostało i do szatni zeszliśmy przy remisowym rezultacie. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Gospodarze dalej przeważali, ale kontry przeciwnika były coraz groźniejsze. Na szczęście w drugiej części rywalizacji to my wykorzystaliśmy błąd przeciwnika. Do prostopadłego zagrania ruszyli Nikolas Krzemiński i Bartosz Bernaszuk, ale szybciej do futbolówki dopadł bramkarz gości. Na nasze szczęście jego wybicie trafiło pod nogi drugiego z nich i Bartek strzałem do pustej bramki dał nam drugiego gola. Sztuka ta jednak nie była wcale taka łatwa, bo uderzenie było z dalszej odległości. Prowadziliśmy więc i mieliśmy wszystko w swoich rękach. Niestety w końcówce rywalizacji daliśmy się zepchnąć do defensywy. Błonianka dążyła za wszelką cenę do wyrównującego trafienia, ale szczęśliwie dla Promyka żadna z prób nie osiągnęła celu i trzy punkty zostały w Nowej Suchej.

Wystąpiliśmy w składzie: Hubert Chłystek, Dawid Markus, Mateusz Kluczyk, Miłosz Kluczyk, Oliwier Tataj, Wiktor Sot, Bartosz Figat, Dawid Błaszczyk i Nikolas Krzemiński. Grali także: Mikołaj Zabłocki, Adam Malczenko, Bartosz Krawczak, Bartosz Bernaszuk, Igor Kowalski, Jacek Wyziński, Antoni Kwiatkowski, Sergiusz Winnicki oraz Kamil Malara.

Tabela III Warszawskiej Ligi Młodzików:

Pos   Zespół M Goals+/- Pkt
1 Piast Piastów 9 53:944 27
2 Promyk Nowa Sucha 10 44:2321 15
3 Olimpia Warszawa 10 40:319 15
4 Znicz III Pruszków 10 23:32-9 13
5 Naprzód Brwinów 10 28:41-13 10
6 Błonianka Błonie 9 25:77-52 6