Seniorzy poszukują formy

W meczu kontrolnym Seniorów Promyk Nowa Sucha wygrał z Rawką Bolimów 8:0 (2:0). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Paweł Kutkowski x4, Marcin Jaworski x2, Łukasz Piórkowski i Marcin Gajda.

Nasza pierwsza drużyna nie najlepiej rozpoczęła sezon, stąd też chcieliśmy zagrać dodatkowy mecz aby się przełamać. Wybór padł na Rawkę Bolimów, która jest chyba naszym najczęstszym sparingpartnerem w poszczególnych okresach przygotowawczych. Rozpoczęliśmy dosyć spokojnie, ale wydawało się, że mamy boiskowe wydarzenia pod kontrolą. Musieliśmy jednak poczekać na otwarcie wyniku. Swój cel osiągnęliśmy po dośrodkowaniu z lewej strony boiska. Akcję zamknął Marcin Jaworski i wyszliśmy na prowadzenie. Chwilę później podwyższył je Łukasz Piórkowski i mogliśmy przypuszczać, że możemy odnieść przekonujące zwycięstwo. Mimo takich zamierzeń więcej goli w pierwszej połowie nie padło i kibice mogli czuć się nieco zawiedzeni. Na szczęście Promyk strzeleckie popisy zostawił sobie na drugą połowę. Wszystko rozpoczął Marcin Jaworski wykorzystując rzut karny po zagraniu ręką. Następnie dwukrotnie bramkarza pokonał Paweł Kutkowski i zrobiło się 5:0. to jednak nie był koniec, ponieważ gdy w polu karnym sfaulowany został Michał Maciak nadarzyła się okazja do kolejnego wpisania się na listę strzelców. Tym razem do jedenastki podszedł Marcin Gajda i także się nie pomylił. Ostatnia słowo w tej rywalizacji należało do Pawła Kutkowskiego. Dołożył on jeszcze dwa trafienia i czterema zdobytymi golami przypieczętował wygraną Promyka 8:0. Czy to będzie dobry prognostyk przed walką o punkty dowiemy się w nadchodzący weekend…

Wystąpiliśmy w składzie: Marcin Grzywacz, Łukasz Pacholski, Marcin Jaworski, Marcin Gajda, Maciej Nowicki, Aleksander Psiuk, Marcin Nowak, Damian Chełmiński, Michał Maciak, Łukasz Piórkowski i Paweł Kutkowski. Grali także: Tomasz Jurczak, Hubert Mikulski oraz Kamil Kościug.