Juniorzy zapunktowali

Promyk Nowa SuchaLegion Warszawa

1 - 1


W meczu I Warszawskiej Ligi Juniorów Młodszych Promyk Nowa Sucha zremisował z Legionem Warszawa 1:1 (1:0). Bramkę dla naszej drużyny zdobył Damian Łukawski.

Ligową rywalizację rozpoczęliśmy od porażki, ale nie czuliśmy się gorsi, dlatego chcieliśmy zapunktować na własnym stadionie. Sztuka ta nie była jednak łatwa, gdyż Legion od samego początku mocno nas przycisnął. Goście chcieli jak najszybciej zdobyć gola, ale przetrwaliśmy trudne chwile i nie daliśmy się zaskoczyć. Sami też próbowaliśmy zagrozić rywalowi, a najgroźniej było po rzutach wolnych. Widać było, że nasi gracze pracowali nad tym elementem gry na treningach i po jednym z dośrodkowań do piłki doszedł Damian Łukawski, który ze spokojem wyprowadził Promyk na prowadzenie. Legion praktycznie przez całe spotkanie prowadził grę, ale Promyk grał mądrze w obronie i swoich szans szukał w kontrataku. Co ciekawe mimo przewagi przeciwnika to zespół z Nowe Suchej miał lepsze okazje na gola, ale nie udało nam się podwyższyć prowadzenia. Gola też jednak nie straciliśmy, choć tu duża w tym zasługa Michała Regulskiego pewnie interweniującego pomiędzy naszymi słupkami. Do przerwy utrzymaliśmy więc minimalną przewagę i musieliśmy szykować się na utrzymanie korzystnego rezultatu po zmianie stron. Druga połowa nie zmieniła obrazu gry, ale nie udało nam się już zachować czystego konta. Po szybkiej kontrze zawodnik Legionu wpadł w pole karne z lewej strony i mocnym uderzeniem wyrównał stan rywalizacji. Z biegiem czasu zaczynaliśmy opadać z sił, co chcieli wykorzystać przeciwnicy. Nasi gracze potrafili jednak wykrzesać resztki sił, co przełożyło się na utrzymanie remisowego rezultatu. Wolą walki i zawziętością wywalczyliśmy jeden punkt, choć pozostaje niedosyt po niewykorzystanych sytuacjach bramkowych.

Wystąpiliśmy w składzie: Michał Regulski, Kamil Kościug, Jakub Felczyński, Maciej Grochowski, Hubert Kowalski, Aleksander Psiuk (Patryk Felczak), Paweł Księżak (Jakub Teodorowicz), Damian Chełmiński, Damian Kaczor (Mateusz Mycka), Adrian Jaworski i Damian Łukawski (Hubert Mikulski).

Tabela I Warszawskiej Ligi Juniorów Młodszych:

Pos   Zespół M Goals+/- Pkt
1 MKS Piaseczno 12 57:1542 33
2 Radomiak Radom 12 69:1455 30
3 Wilga Garwolin 12 35:314 20
4 Promyk Nowa Sucha 12 30:46-16 19
5 AS Radomiak Radom 12 20:35-15 8
6 Perła Złotokłos 12 20:50-30 6
7 Jedność Żabieniec 12 14:54-40 6