Minimalna porażka Juniorów

Start OtwockPromyk Nowa Sucha

4 - 3

W meczu II Warszawskiej Ligi Juniorów Młodszych Start Otwock wygrał z Promykiem Nowa Sucha 4:3 (3:1). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Damian Łukawski x2 i Hubert Kowalski.

W pierwszym ligowym pojedynku spotkaliśmy się z zespołem, z którym dotychczas nie mieliśmy okazji grywać. Gracze z Otwocka występowali w innej grupie, ale teraz zostali przeniesieni, dzięki czemu możemy sprawdzić ich umiejętności. Obie drużyny rozpoczęły rywalizację dość zawzięcie przez co na boisku było sporo walki. Zarówno Promyk jak i Start próbowały atakować, ale ostatecznie to my nadzialiśmy się na kontrę po której płaskim uderzeniem gola zdobył gracz gospodarzy. Strata gola podziałała na nas mobilizująco, gdyż parę minut później futbolówkę przed polem karnym przechwycił Damian Łukawski i doprowadził do wyrównania. Niestety po trafieniu do siatki złapaliśmy chwilową zadyszkę. Zaczęliśmy popełniać proste błędy, które przeciwnicy bezlitośnie wykorzystywali. Przełożyło się to na utratę dwóch bramek i niekorzystny rezultat przy zejściu na przerwę. Liczyliśmy, że po zmianie stron uda się odwrócić losy rywalizacji, ponieważ rywale nie przewyższali nas piłkarskimi umiejętnościami. Mimo takich zamiarów druga połowa nie zaczęła się dla nas najlepiej. Przeciwnik wypracował sobie rzut karny, który bez problemu zamienił na czwarte trafienie. Promyk się jednak nie poddał i walczył do końca. Najpierw po rzucie rożnym na 4:2 uderzeniem głową strzelił Damian Łukawski, a następnie po kolejnym dośrodkowaniu także głową kontaktową bramkę zdobył Hubert Kowalski. Do samego końca próbowaliśmy, walczyliśmy i atakowaliśmy, ale na nic więcej nie było nas stać. Ligową inaugurację kończymy porażką, ale okazję do rehabilitacji będziemy mieli już w środę, gdy zmierzymy się z innym zespołem, który jeszcze w poprzednim sezonie występował w innej grupie. Na początek sezonu musimy więc nastawić się na trochę nowości.

Wystąpiliśmy w składzie: Maciej Grochowski, Kamil Kościug, Jakub Felczyński, Jakub Teodorowicz (Sebastian Siekielski), Hubert Kowalski, Hubert Mikulski (Mateusz Mycka), Paweł Księżak, Damian Chełmiński, Damian Kaczor, Adrian Jaworski i Damian Łukawski (Kacper Drązikowski.