Cztery minuty zadecydowały o wyniku

Promyk Nowa SuchaOrzeł Kampinos

2 - 4

W meczu Warszawskiej Klasy A Promyk Nowa Sucha przegrał z Orłem Kampinos 2:4 (0:3). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Marcin Gajda (62′) i Tomasz Jurczak (71′). Gole dla gości padały w 16, 18, 20 i 87 minucie.

Żółte kartki Promyka: brak. Widzów 40.

Inauguracja sezonu dla naszych Seniorów nie była udana dlatego liczyliśmy, że na własnym stadionie się przełamiemy i zaczniemy zdobywać punkty. Początkowe minuty z obu stron były zachowawcze i bramkarze nie mieli wiele pracy. Wszystko odwróciło się w 16 minucie, gdy zawodnik Orła zdecydował się na strzał z dystansu. Ładne i mocne uderzenie znalazło drogę do siatki i musieliśmy gonić wynik. Mieliśmy go gonić, ale kolejne minuty były dla nas tragiczne w skutkach. Dwukrotnie zaczynaliśmy ze środka, próbowaliśmy dojść pod bramkę przeciwnika, traciliśmy futbolówkę, a kontra wyprowadzana przez rywali była na tyle sprawna i szybka, że nie potrafiliśmy się temu przeciwstawić i traciliśmy gola. W ten sposób w ciągu czterech minut zrobiło się 0:3. Właściwie nie wiadomo było co się dzieje, ale w kolejnych minutach powoli wracaliśmy do normalności. Sami też potrafiliśmy coś stworzyć pod polem karnym przeciwnika, ale do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Po zmianie stron osiągnęliśmy przewagę i kreowaliśmy swoje akcje, ale na pierwsze trafienie musieliśmy poczekać kwadrans. Dośrodkowanie z lewej strony zamknął Marcin Gajda i strzałem głową zdobył pierwszego gola dla Promyka. Pobudziło to nas do działania i mieliśmy podstawy do twierdzenia, że jeszcze nie wszystko stracone. „Wejście smoka” zaliczył Tomasz Jurczak, który wszedł na boisko , wbiegł w pole karne i strzałem głową wpisał się na listę strzelców. Byliśmy więc coraz bliżej rywali, ale ciągle czegoś brakowało. Do siatki trafił Marek Simiński, ale podczas dogrania z rzutu rożnego piłka opuściła plac gry i bramka nie została uznana. Bardzo blisko gola był też Paweł Kutkowski, ale jego próba wylądowała na poprzeczce. Brakowało nam odrobiny szczęścia, a wszelkich złudzeń pozbawili nas goście ustalając wynik rywalizacji na 2:4 na trzy minuty przed końcem. Tak oto po dwóch kolejkach mamy zero punktów i nie mamy najlepszych humorów.

Wystąpiliśmy w składzie: Bartłomiej Dragański, Łukasz Pacholski (71′ Tomasz Jurczak), Marcin Jaworski, Marek Simiński, Maciej Nowicki, Aleksander Psiuk (46′ Damian Chełmiński), Marcin Nowak, Marcin Gajda, Michał Maciak, Łukasz Piórkowski i Paweł Kutkowski.