Juniorzy strzelają do obu bramek

W meczu kontrolnym Juniorów Młodszych Promyk Nowa Sucha wygrał z Pelikanem Łowicz 5:4 (2:2). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Kamil Kościug, Damian Chełmiński, Maciej Grochowski, Hubert Mikulski i Damian Łukawski.

Tuż po obozie i jednocześnie tuż przed startem rozgrywek Juniorzy Młodsi rozegrali sparing z rywalem, który dość tradycyjnie sprawdza nasze umiejętności w okresie przygotowawczym. Mogliśmy spodziewać się, że nasi gracze mają w nogach miniony obóz, ale nie zamierzaliśmy zejść z boiska pokonanym. W ten sposób otwarcie wyniku nastąpiło po rzucie karnym, a pewnym egzekutorem okazał się Kamil Kościug. Strzelanie kontynuowaliśmy, ale nie zawsze czyniliśmy to do właściwej bramki. Mijały minuty, aż w końcu goście wypracowali sobie rzut wolny. Futbolówka uderzyła w słupek, ale następnie odbiła się od naszego bramkarza i niefortunnie wpadła do siatki. Potrafiliśmy jednak na to odpowiedzieć i po strzale z dystansu Damiana Chełmińskiego zrobiło się 2:1. Niestety ostatnie słowo należało do gości, choć właściwie do… Promyka, gdyż próba wybicia piłki przez obrońcę z Nowej Suchej zakończyła się trafieniem samobójczym. Byliśmy więc umiarkowanie zadowoleni. Strzeliliśmy cztery gole i tylko remisowaliśmy 2:2. Druga połowa miała być lepsza i dobrze się zaczęła. Maciej Grochowski uderzeniem głową ponownie wyprowadził Promyk na prowadzenie. Niestety nasza radość nie trwała długo, ponieważ rywale dwukrotnie wpisali się na listę strzelców. Za pierwszym razem był to faktycznie zawodnik Pelikana, ale już druga bramka to kolejny samobój. Taki obrót spraw spowodował, że przegrywając 3:4 byliśmy autorem sześciu goli. Na szczęście na koniec rywalizacji obraliśmy już właściwy cel i strzelaliśmy wyłącznie tam gdzie powinniśmy. Sygnał do ataku dał Hubert Mikulski, który mocnym uderzeniem z prawej strony pola karnego doprowadził do remisu. Decydujący cios zadał Damian Łukawski, który uciekł spod krycia i stając oko w oko z bramkarzem nie miał problemów ze zdobyciem zwycięskiej bramki. Ostatecznie więc zwyciężyliśmy 5:4 strzelając… osiem goli.

Wystąpiliśmy w składzie: Michał Regulski, Maciej Grochowski, Jakub Felczyński, Jakub Teodorowicz, Hubert Kowalski, Adrian Jaworski, Paweł Księżak, Damian Chełmiński, Damian Kaczor, Kamil Kościug i Aleksander Psiuk. Grali także: Kacper Drązikowski, Patryk Felczak, Mateusz Mycka, Sebastian Siekielski, Jakub Nowakowski, Damian Łukawski oraz Hubert Mikulski.