Juniorom z karnymi nie po drodze

W meczu kontrolnym Juniorzy Młodsi Promyka Nowa Sucha przegrali z Seniorami Orła Kampinos 1:3 (0:2). Bramkę dla naszej drużyny zdobył Jakub Teodorowicz.

Młodzieżowych drużyn w roczniku 2002 jest coraz mniej, a że część naszych piłkarzy grywa już w Seniorach to nie przeszkodziło to nam w umówieniu sparingu z Seniorami Orła Kampinos. Byliśmy ciekawi jakim wynikiem zakończy się rywalizacja, gdyż zarówno Promyk jak i Orzeł mieli swoje argumenty. Naszych zawodników stawiło się dziewiętnastu natomiast gości było tylko dziesięciu. Młodzieńcze wybieganie przemawiało za zespołem z Nowej Suchej, ale doświadczenie graczy Orła mogło zniwelować wszystkie nasze atuty. Początkowo spotkanie było wyrównane, ale wraz z upływem minut okazało się, że proste błędy popełniane w piłce juniorskiej przeniesione na grunt dorosłego futbolu bardzo szybko kończą się utratą gola. Straty piłki w środkowej strefie czy na środku obrony przyniosły odpowiednio pierwsze i drugie trafienie dla Orła. Na szczęście potrafiliśmy stworzyć sobie też kilka okazji, co ostatecznie doprowadziło do tego, że w polu karnym sfaulowany został Aleksander Psiuk. Niestety nie udało nam się wykorzystać rzutu karnego i do przerwy wynik nie uległ zmianie. Drugą połowę mogliśmy również bardzo dobrze rozpocząć, bo sędzia podyktował kolejną jedenastkę. Efekt tego stałego fragmentu gry był jednak podobny do tego z pierwszej połowy. Mieliśmy więc możliwość dwukrotnie strzelać z jedenastu metrów, a na tablicy wyników widniało 0:2 dla rywali. Do tego wszystkiego nieskuteczność ta zemściła się na nas i straciliśmy kolejnego gola. Mecz nie układał się więc dla nas najlepiej, ale spotkanie zakończyliśmy pozytywnym akcentem. Do prostopadłego zagrania doszedł Jakub Teodorowicz i zaliczył honorową bramkę dla Promyka. Ogółem mieliśmy dobre momenty, ale też zdarzały się proste błędy. Sprawdzian z zespołem Seniorów to jednak dla nas duże doświadczenie, które z pewnością będzie procentować.

Wystąpiliśmy w składzie: Michał Regulski, Kamil Kościug, Jakub Felczyński, Maciej Grochowski, Hubert Kowalski, Piotr Stobiecki, Paweł Księżak, Damian Chełmiński, Damian Kaczor, Adrian Jaworski i Aleksander Psiuk. Grali także: Kacper Drązikowski, Patryk Felczak, Adrian Gala, Jakub Nowakowski, Jakub Teodorowicz, Mateusz Mycka, Hubert Mikulski oraz Damian Łukawski.

Jeden komentarz na temat “Juniorom z karnymi nie po drodze

1. W końcu to byli seniorzy a nasi chłopcy od 16 lat w dół . Super wynik i nowa przygoda ????????????