KS Teresin skuteczniejszy

W meczu kontrolnym Juniorów Młodszych Promyk Nowa Sucha przegrał z KS Teresin 3:4 (1:1). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Piotr Stobiecki, Sebastian Siekielski i Damian Chełmiński.

Pierwszy sparing miał dla naszych Juniorów dwojakie znaczenie. Od początku okresu przygotowawczego chcieliśmy pokazać, że łapiemy odpowiednią formę i zaprezentować jak najwyższe umiejętności. Z drugiej strony dochodzimy do momentu, gdy podopieczni Marcina Jaworskiego wchodzą w wiek uprawniający do gry w Seniorach i naturalną drogą będzie, że poszczególni gracze będą dostawać swoje szanse w pierwszej drużynie. Spotkanie rozpoczęliśmy jednak w teoretycznie najmocniejszym możliwym składzie i szybko narzuciliśmy rywalom swoje warunki. Kreowaliśmy sporo akcji, ale nie potrafiliśmy umieścić futbolówki w siatce. Nasza nieskuteczność sprawiła, że długo utrzymywał się remisowy rezultat, a ostatecznie niewykorzystane sytuacje się zemściły i to goście wyszli na prowadzenie. Próbowaliśmy szybko odpowiedzieć, aż w końcu Aleksander Psiuk dograł piłkę wzdłuż linii bramkowej, a Piotr Stobiecki zamknął akcje i doprowadził do remisu. Strzelec gola jeszcze przed przerwą drugi raz trafił do siatki, ale znajdował się na pozycji spalonej i do szatni zeszliśmy, gdy na tablicy wyników widniało 1:1. Po zmianie stron w naszej drużynie nastąpiło sporo zmian, a boisko opuszczali piłkarze, którzy dzień później mają wystąpić w sparingu Seniorów. Była więc to próba dla zmienników, którzy mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności, gdy na murawie brakuje liderów drużyny. Początkowo nie wyglądało to najlepiej gdyż szybko straciliśmy dwa gole, ale z upływem czasu zaczynaliśmy łapać odpowiedni rytm. Kontaktowe trafienie zaliczył Sebastian Siekielski, ale rywale raz jeszcze nas skontrowali i nasza strata wciąż wynosiła dwie bramki. Na szczęście nie podłamaliśmy się tym faktem i gdy gola zaliczył Damian Chełmiński to wydawało się, że mamy jeszcze szanse na korzystny rezultat. Niestety do końca rywalizacji nie padła już żadna bramka i musieliśmy przełknąć gorycz porażki.

Wystąpiliśmy w składzie: Patryk Felczak, Kamil Kościug, Hubert Kowalski, Jakub Felczyński, Hubert Mikulski, Piotr Stobiecki, Paweł Księżak, Damian Chełmiński, Damian Kaczor, Adrian Jaworski i Aleksander Psiuk. Grali także: Kacper Drązikowski, Jakub Teodorowicz, Sebastian Siekielski, Adrian Gala oraz Mateusz Mycka.