Rocznik 2008 mistrzem ligi!

-:-

W meczu V Warszawskiej Ligi Orlików Offensywa Książenice wygrała z Promykiem Nowa Sucha 10:9 (0:5, 3:2, 3:2, 4:0). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Jakub Kowalski x3, Krystian Kocimski x2, Konrad Kornacki x2, Adam Mońka i Kuba Kasperek.

Był to mecz na który czekaliśmy z niecierpliwością. Sam pojedynek miał się rozpocząć o 08:30, a wyjazd został wyznaczony na 06:30. Godziny więc mocno niekorzystne, ale cel był jasny – jedziemy po zwycięstwo. W tej sytuacji nikt się nie spóźnił i w Żółwinie, gdzie rozgrywane było spotkanie zameldowaliśmy się 50 minut przed pierwszym gwizdkiem. Na miejscu było cicho i spokojnie i zastanawialiśmy się czy to aby na pewno tu bo nikogo nie było. Na szczęście pół godziny przed meczem przyjechał trener gospodarzy i powoli zaczynali pojawiać się zawodnicy rywali. W tym czasie my już byliśmy w pełnej gotowości i szykowaliśmy się na najważniejszy pojedynek sezonu. Mało kto spodziewał się jednak, że ruszymy z takim animuszem. W poprzednich pojedynkach byliśmy ospali w pierwszych minutach, ale teraz zobaczyliśmy Promyk, który na nic nie pozwolił przeciwnikowi. Atakował na jego połowie i co chwila przejmował futbolówkę. Strzelanie rozpoczął Adam Mońka, a kontynuowali je Jakub Kowalski, Krystian Kocimski i Kuba Kasperek. Dzieła dokończył Kuba Kowalski i prowadząc pięcioma golami i w świetnym stylu wydawało się, że nic już nam nie zagrozi. Niestety okazało się, że gracze rywala wolno budzili się ze snu i z kolejnymi minutami pokazywali swoje prawdziwe oblicze. Zaraz na wstępie drugiej kwarty zdobyli dwie bramki i pojawiły się u nas wątpliwości. Morale podbudował nam Jakub Kowalski, ale gospodarze chwilę później dołożyli kolejne trafienie. Na szczęście strzelanie w tej części meczu zakończył Krystian Kocimski i do szatni zeszliśmy z czterema golami przewagi. Trzecia kwarta jak niesie tradycja miała przynieść zwiększenie przewagi naszego zespołu, ale zaraz na początku przeciwnik trafił z rzutu karnego i nasza przewaga malała, a jeszcze gorzej było, gdy nasz bramkarz kolejny raz wyciągał futbolówkę z siatki. Wtedy przebudził się Konrad Kornacki i zdobywając dwie bramki wlał odrobinę spokoju w nasze serca. Ostatecznie jednak ostatni cios zadała Offensywa i przed ostatnią kwartą nasza przewaga wynosiła trzy trafienia. Mogła się więc wydawać spora, ale ostatnia odsłona rywalizacji także należała do graczy z Książenic. Jedyna różnica polegała na tym, że my już nie byliśmy w stanie na ich ataki odpowiedzieć i nikt u nas nie wpisał się na listę strzelców. Gospodarze za to uczynili to czterokrotnie i sięgnęli po zwycięstwo w całym spotkaniu. W tym, że tak długo byliśmy się w stanie przeciwstawić zmasowanym atakom przeciwnika była też duża zasługa Ksawerego Ciura, który swoimi interwencjami wielokrotnie ratował zespół przed stratą gola. Co prawda nasi piłkarze przegrali, ale przy równej liczbie punktów decyduje bilans bezpośrednich spotkań. W Kozłowie Biskupim wygraliśmy pięcioma golami, a w rewanżu przegraliśmy jedną bramką. Oznacza to, że ligę kończymy mistrzostwem i awansem do wyższej klasy rozgrywkowej. Gratulacje dla zawodników i trenera Rafała Murasa!!!

Wystąpiliśmy w składzie: Ksawery Ciura, Kuba Kasperek, Maciej Wasilewski, Adam Mońka, Jakub Kowalski, Konrad Kornacki i Krystian Kocimski. Grali także: Kacper Błaszkiewicz, Marcel Wawrzyńczak, Wiktor Drężek, Piotr Kowalik, Jakub Brzeziński oraz Bartosz Skoneczny.