Niewykorzystana przewaga Młodzików Starszych

-:-


W meczu III Warszawskiej Ligi Młodzików Starszych Promyk Nowa Sucha zremisował z Partyzantem Leszno 1:1 (0:1). Bramkę dla naszej drużyny zdobył Kacper Plichta.

W ostatniej kolejce zmierzyliśmy się z teoretycznie najsłabszą drużyną ligi. Partyzant zajmował ostatnie miejsce w tabeli, ale z tym przeciwnikiem w kolejnych sezonach mierzymy się w poszczególnych ligach i wiemy, że nie jest nam łatwo o korzystny rezultat. Dotychczas były przegrane, remisy, ale też i zwycięstwa, dlatego liczyliśmy na komplet punktów. Rywalizacja potwierdziła jednak, że ten rywal jakoś nam nie „leży”. Mieliśmy sporo okazji, były nawet sytuacje sam na sam z bramkarzem, ale nasi piłkarze razili nieskutecznością. Zupełnie inaczej było z dyspozycją gości, którzy przeprowadzili skuteczną akcję i na przerwę zeszli z minimalnym prowadzeniem. Nasza sytuacja nie była więc najlepsza, a nie mogliśmy się tak po prostu poddać, gdyż wciąż mogliśmy walczyć nawet o drugie miejsce w tabeli. Motywacji więc nie powinno brakować i z dużymi nadziejami ruszyliśmy na drugą połowę. Obraz gry nie uległ zmianie i dalej przeważaliśmy, ale nie mogliśmy znaleźć sposobu na sforsowanie defensywy Partyzanta. Na szczęście w końcu udało się przełamać strzelecką niemoc i za sprawą Kacpra Plichty doprowadziliśmy do remisu. Próbowaliśmy powalczyć jeszcze o coś więcej, ale nie mogliśmy znaleźć drogi do bramki. Ostatecznie przełożyło się to na remisowy rezultat, ale przy innych rozstrzygnięciach w naszej grupie pozwoliło to na zajęcie drugiego miejsca przez zespół Promyka. Grupa była bardzo wyrównana, gdyż drugie od piątego miejsca dzielił tylko jeden punkt, choć w ostatecznym rozrachunku to nasza drużyna znalazła się tuż za liderem. To dobra prognoza przed rywalizacją w jedenastkach na dużym boisku, ale na podsumowania przyjdzie jeszcze czas.

Wystąpiliśmy w składzie: Antoni Siekiera, Jakub Szypszak, Jan Kowalik, Gracjan Woś, Kacper Plichta, Bartosz Plichta, Bartosz Sokołowski, Maciej Księżak i Ksawery Pętlak. Grali także: Szymon Kowalski, Oliwier Dąbrowski, Piotr Kuran, Łukasz Rogalski, Patryk Woliński, Jakub Jaworski, Piotr Felczyński oraz Kacper Siewiera.

Tabela III Warszawskiej Ligi Młodzików Starszych:

Pos   Zespół M Goals+/- Pkt
1 Ursus II Warszawa 8 38:1622 19
2 Mszczonowianka Mszczonów 8 30:237 18
3 Promyk Nowa Sucha 8 40:2614 15
4 Partyzant Leszno 8 18:29-11 7
5 FC Komorów 8 13:45-32 0