Słodko gorzki smak zwycięstwa

-:-


W meczu II Warszawskiej Ligi Młodzików Młodszych Promyk Nowa Sucha wygrał z Piastem Piastów 1:0 (0:0). Bramkę dla naszej drużyny zdobył Bartosz Bernaszuk.

W sobotnie popołudnie w Nowej Suchej zmierzyły się zespoły, które znajdują się w dolnej części tabeli, ale zarówno Promyk jak i Piast miały szanse na utrzymanie. My bezwzględnie potrzebowaliśmy wygranej natomiast nasz rywal jeszcze mógł pozwolić sobie na wpadkę, ale też z obawą spoglądał na inne boiska. Mimo takich obostrzeń to goście lepiej weszli w spotkanie i już w początkowych minutach zanotowali uderzenie w słupek. Było to jednak jedna z nielicznych groźnych sytuacji, gdyż walka głównie toczyła się w środkowej strefie boiska i trudno było przedostać się w pole karne obu zespołów. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie i niewiele zapowiadało, że tego dnia ujrzymy jakieś gole, choć równie dobrze można było przypuszczać, że któryś z zespołów zdoła przeprowadzić skuteczną akcję, która zadecyduje o końcowym wyniku. Jak się okazało tak rola przypadła Promykowi. Z lewej strony w pole karne wpadł Bartosz Bernaszuk i miał jeszcze ostrzejszy kąt niż Aleksander Psiuk w meczu Seniorów cztery godziny wcześniej. Obaj piłkarze nie mieli jednak problemu z decyzją o strzale, choć w przypadku gracza Młodzików wykorzystany został bramkarz. Bartosz Bernaszuk uderzył na tyle mocno i precyzyjnie, że golkiper gości próbując interweniować odbił piłkę na tyle niefortunnie, że znalazła się ona w bramce. Objęliśmy więc prowadzenie, którego nie oddaliśmy do końca rywalizacji. Wygrana nas cieszy, bo ostatni raz zwyciężyliśmy w drugiej kolejce. Były więc powody do radości, ale w związku z faktem, że LKS Chlebnia wygrał z dotychczas niepokonanym Zniczem II Pruszków to zarówno Promyk jak i Piast straciły szanse na utrzymanie. Mimo wszystko pozostaje nam walka o piąte miejsce w tabeli, gdyż nigdy nie wiadomo jakie roszady w składach grup wymyśli MZPN po sezonie.

Wystąpiliśmy w składzie: Hubert Chłystek, Igor Kowalski, Bartosz Figat, Mateusz Łukawski, Bartosz Szałaj, Nikolas Krzemiński, Wiktor Sot, Oliwier Tataj, Dawid Błaszczyk, Bartosz Bernaszuk, Kamil Malara, Sergiusz Winnicki, Kacper Hołuj i Mikołaj Zabłocki.

Tabela II Warszawskiej Ligi Młodzików Młodszych:

Pos   Zespół M Goals+/- Pkt
1 Piast Piastów 9 53:944 27
2 Promyk Nowa Sucha 10 44:2321 15
3 Olimpia Warszawa 10 40:319 15
4 Znicz III Pruszków 10 23:32-9 13
5 Naprzód Brwinów 10 28:41-13 10
6 Błonianka Błonie 9 25:77-52 6

Jeden komentarz na temat “Słodko gorzki smak zwycięstwa

  1. Wielka szkoda….
    tak czy siak za wczoraj wielkie gratulacje dla Huberta

Komentarze są wyłączone