Odmłodzeni Seniorzy

Promyk Nowa SuchaWrzos Międzyborów

4 - 1

W meczu Warszawskiej Klasy A Promyk Nowa Sucha wygrał z Wrzosem Międzyborów 4:1 (2:1). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Sylwester Płacheta (18′), Aleksander Psiuk (35′), Łukasz Pacholski (54′) i Marcin Jaworski (78′). Gol dla gości padł w 25 minucie.

Żółte kartki Promyka: brak. Widzów 50.

Seniorzy w związku z kontuzjami mają swoje problemy kadrowe, ale w ten weekend Juniorzy Młodsi mają wolny termin. W związku z tym wszyscy gracze, którzy ukończyli 16 lat (wymóg regulaminowy) otrzymali powołanie. Takich zawodników było czterech, a obchodzący urodziny dwa dni temu Kamil Kościug od razu znalazł się w pierwszej jedenastce. Niestety urazy „polubiły” nas aż za mocno w tym sezonie i już po kwadransie boisko musiał opuścić Piotr Kamiński. Stworzyło to okazję do wejścia kolejnego juniora, choć jeśli chodzi o Aleksandra Psiuk to ów gracz debiut w Seniorach ma już za sobą. Nasz młody napastnik mógł zresztą chwilę później wyprowadzić Promyk na prowadzenie, ale ostatecznie prostopadłe zagranie przejął Sylwester Płacheta. Ruszył on sam na sam z bramkarzem i „na zamach” sprawił, że golkiper Wrzosu się położył dzięki czemu pozostało mu jedynie skierowanie futbolówki do pustej bramki. Po ilości stwarzanych okazji wydawało się, że mecz mamy pod kontrolą, ale daliśmy sobie wbić dość głupią bramkę. Wrzos wychodził dwójką graczy na czterech naszych obrońców, a ostatecznie jeden z nich mógł precyzyjnie dośrodkować, a drugi bez problemu strzałem głową doprowadził do wyrównania. Na szczęście Promyk dalej atakował i dziesięć minut później ponownie mieliśmy przewagę. Z lewej strony pola karnego piłkę otrzymał Aleksander Psiuk i mimo ostrego kąta zdecydował się na strzał, który okazał się niezwykle skuteczny. Dzięki temu na przerwę zeszliśmy przy korzystnym wyniku, ale po zmianie stron nie zamierzaliśmy się tym zadowalać i szukaliśmy kolejnych goli. Potrzebowaliśmy na to dziewięciu minut. Wtedy z lewego skrzydła dośrodkował Maciej Nowicki, a całą akcję uderzeniem z pierwszej piłki spokojnie zamknął Łukasz Pacholski. Wynik 3:1 dawał pewien komfort, ale nastąpił moment w którym oddaliśmy inicjatywę rywalom. Było to dość niebezpieczne, bo gdy w Międzyborowie tak postąpiliśmy to z 0:3 zrobiło się 4:3. Na szczęście tym razem przeciwnik nie był tak skuteczny i w drugiej połowie nie zdołał pokonać bramkarza Promyka. W odpowiedzi to drużyna z Nowej Suchej trafiła do siatki. Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pierwszej próbie nie znalazło adresata, ale ostatecznie futbolówka wpadła pod nogi Marcina Jaworskiego, który mocnym uderzeniem ustalił wynik rywalizacji. Odnosimy więc przekonujące zwycięstwo, ale najważniejsze, że mogliśmy dać szansę gry Juniorom Młodszym, którzy jak widać będą śmiało wchodzić do pierwszej drużyny.

Wystąpiliśmy w składzie: Bartłomiej Dragański, Kamil Kościug (62′ Jakub Felczyński), Marcin Jaworski, Marek Simiński, Maciej Nowicki, Łukasz Pacholski (65′ Damian Kaczor), Tomasz Jurczak (79′ Mariusz Mikulski), Dawid Stypuła, Sylwester Płacheta, Łukasz Piórkowski i Piotr Kamiński (15′ Aleksander Psiuk).