Lider nie przestaje wygrywać

-:-

W meczu II Warszawskiej Ligi Młodzików Młodszych Znicz II Pruszków wygrał z Promykiem Nowa Sucha 3:1 (0:1). Bramkę dla naszej drużyny zdobył Mateusz Łukawski.

Naprzeciw siebie stanęły dwie drużyny znajdujące się na przeciwnych biegunach tabeli. Znicz był pewny awansu, natomiast nasz zespół walczy o utrzymanie, ale sytuacja zespołu z Nowej Suchej nie jest najlepsza. Z pewnością dużą atrakcją dla Promyka było to, że nasz przeciwnik niejako w prezencie za awans przyjął nas na głównej płycie boiska czyli tam gdzie na co dzień rywalizuje II Liga. To jednak tyle z okołomeczowych akcentów, gdyż trzeba było zabrać się za grę. W pierwszej połowie pokazaliśmy, że drzemie w nas potencjał. Promyk grał dobrze i nie pozwalał na zbyt wiele gospodarzom. Dzięki temu nie daliśmy strzelić sobie bramki, a i sami szukaliśmy swoich okazji. Jedną z nich wykorzystał Mateusz Łukawski i do szatni zeszliśmy z minimalną przewagą. Zakładając, ze utrzymamy odpowiedni rytm śmiało mogliśmy myśleć o wywiezieniu punktów z Pruszkowa. Niestety dobra postawa w pierwszych trzydziestu minutach kosztowała nas sporo sił i w drugiej części rywalizacji już nie byliśmy tak dobrzy. Wykorzystali to gracze rywala, którzy nie zamierzali mimo przodowania w lidze stosować taryfy ulgowej. Do końca spotkania ustrzelili trzy gole i musieliśmy zapomnieć o sięgnięciu po wygraną. Mimo wszystko pierwsza odsłona rywalizacji pokazała, że jesteśmy w stanie powalczyć jak równy z równym z liderem II Ligi. Niestety nie zawsze jesteśmy w stanie przełożyć to na cotygodniowe występy przez pełne 60 minut. Do końca sezonu pozostały dwie kolejki i nasza szansa na utrzymanie jest minimalna, choć dopóki piłka w grze to wszystko jest możliwe.

Wystąpiliśmy w składzie: Hubert Chłystek, Bartosz Szałaj, Igor Kowalski, Kamil Malara, Wiktor Sot, Nikolas Krzemiński, Mateusz Łukawski, Bartosz Figat i Dawid Błaszczyk. Grali także: Oliwier Tataj, Ignacy Mikulski oraz Adam Malczenko.