Poprawiona skuteczność w drugiej połowie

-:-

W meczu III Warszawskiej Ligi Młodzików Starszych Promyk Nowa Sucha wygrał z Akademią Piłkarską Żyrardów 5:3 (1:0). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Maciej Księżak x3 i Ksawery Pętlak x2.

Nasz zespół od początku sezonu prezentuje dobrą formę połączoną z niebywałą nieskutecznością. Dzięki temu potrafimy przegrywać wygrane mecze i wielokrotnie tracić cenne punkty. Pierwsza połowa rywalizacji z AP Żyrardów rodziła kolejne obawy, bo mimo dużej przewagi nie umieliśmy zdobyć gola. Nie pomagały sytuacje sam na sam z bramkarzem, a nawet, gdy naprzeciw golkipera gości biegło dwóch piłkarzy Promyka to i tak maksymalnie co udało nam się osiągnąć to rzut rożny. Do tego wszystkiego mieliśmy pecha, gdy piłka wpadając do bramki trafiła jednego z naszych zawodników przez co odgwizdany został spalony. Na szczęście udało się przełamać niemoc na sam koniec pierwszej połowy, gdy dośrodkowanie z rzutu rożnego na gola strzałem głową zamienił Maciej Księżak. Prowadzenie dało nam trochę spokoju, ale wychodząc na drugą połowę gdzieś zgubiliśmy koncentrację, co momentalnie wykorzystali rywale doprowadzając do wyrównania. Stracona bramka odmieniła jednak nasz zespół, który wręcz zaimponował skutecznością. W krótkim czasie dwa gole zdobył Ksawery Pętlak, a pomiędzy jego trafieniami wpasował się jeszcze Maciej Księżak ze swoją bramką. Prowadzenie 4:1 nieco nas uśpiło przez co zespół z Żyrardowa zdołał dwukrotnie wpisać się na listę strzelców i złapać kontakt. Ponownie zrobiło się więc nerwowo, ale pod koniec spotkania sytuację uspokoił Maciej Księżak nieco kopiując swojego pierwszego gola. W przedziwnych okolicznościach ostatecznie sięgnęliśmy po komplet punktów, choć losy rywalizacji powinniśmy rozstrzygnąć już w pierwszej połowie. Na szczęście ostateczny rezultat nas zadowala, bo pozwala odskoczyć AP Żyrardów na trzy punkty i wskoczyć na czwarte miejsce w tabeli.

Wystąpiliśmy w składzie: Antoni Siekiera, Jan Kowalik, Jakub Szypszak, Gracjan Woś, Szymon Kowalski, Kacper Plichta, Maciej Księżak, Bartosz Sokołowski i Ksawery Pętlak. Grali także: Bartosz Plichta, Łukasz Rogalski, Oliwier Dąbrowski oraz Piotr Felczyński.