Remis z liderem

-:-

W meczu I Warszawskiej Ligi Juniorów Młodszych Wilga Garwolin zremisowała z Promykiem Nowa Sucha 2:2 (1:1). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Damian Łukawski i Sebastian Siekielski.

Wilga w tym sezonie trzyma się pierwszej lokaty, ale Promykowi jakoś zupełnie to nie przeszkadza. W pierwszym meczu w Nowej Suchej mimo ataków rywali to my zadaliśmy decydujący cios w ostatniej minucie i zgarnęliśmy trzy punkty. Teraz gracze z Garwolina pałali żądzą rewanżu, ale Promyk zagrał trochę inaczej niż zdążył do tego przyzwyczaić. Postawiliśmy na szczelną defensywę i kontrataki. Gospodarze więc prowadzili grę, ale w stwarzanych okazjach mieliśmy równie dużo do powiedzenia. Dzięki temu za sprawą Damiana Łukawskiego wyszliśmy na prowadzenie. Graliśmy konsekwentnie w obronie dzięki czemu trudno było nas zaskoczyć. Niestety nie wszytko poszło zgodnie z planem. Przeciwnik miał rzut wolny z pozornie dalekiej odległości, ale wykorzystał niepewną interwencję naszego bramkarza i doprowadził do remisu. Dzięki temu druga połowa zapowiadała się emocjonująco. Było w niej sporo okazji z obu stron, ale z upływem czasu Wilga coraz mocniej atakowała. Rezultat jednak ciągle się nie zmieniał, aż nadeszły „uwielbiane” przez Promyk ostatnie minuty. Raz jesteśmy smutni i zrozpaczeni, a innym razem szalejemy z radości. Pytanie było tylko jaki scenariusz na ten mecz przygotowali piłkarze. Ostatecznie okazało się, że tym razem będzie dwa w jednym. Najpierw w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry w zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się Sebastian Siekielski i wyprowadził nas na prowadzenie. Mieliśmy więc etap radości, ale sędzia doliczył cztery minuty i właśnie ta ostatnia była tą, która przyniosła smutek. Ponownie o golu zadecydował rzut wolny, choć tym razem futbolówka wpadła bezpośrednio. Straciliśmy więc wygraną w dramatycznych okolicznościach, ale poszukać możemy też pozytywów. Wilga jest liderem i być może wygra całą ligę. Nas jednak nie pokonała, a nawet w Nowej Suchej przegrała ;)

Wystąpiliśmy w składzie: Michał Regulski, Kamil Kościug, Maciej Grochowski, Patryk Felczak, Kacper Drązikowski (Natan Paździor), Mateusz Mycka (Jakub Nowakowski), Paweł Księżak, Damian Chełmiński, Damian Łukawski (Sebastian Siekielski), Piotr Stobiecki i Aleksander Psiuk.