Własne boisko nie pomogło

-:-

W meczu I Warszawskiej Ligi Juniorów Młodszych Promyk Nowa Sucha zremisował z Perłą Złotokłos 2:2 (2:1). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Damian Chełmiński i Kamil Kościug.

Jak wspominaliśmy w zapowiedzi w pierwszym meczu obu zespołów padł remis i liczyliśmy, że teraz skorzystamy z atutu własnego boiska i sięgniemy po komplet punktów. Niestety spotkanie rozpoczęliśmy w najgorszy z możliwych sposobów. Już po dwudziestu sekundach z pozoru niegroźne uderzenie zaskoczyło naszego bramkarza i przegrywaliśmy 0:1. Na szczęście potrafiliśmy się szybko otrząsnąć i parę minut później daleki wrzut z autu strzałem głową na gola zamienił Damian Chełmiński. Mieliśmy więc remis, ale wyraźnie było widać, że taki rezultat nie zadowala żadnej z ekip. W tej sytuacji obie strony próbowały coś zdziałać pod bramką przeciwnika, ale na posterunku byli bramkarze i nic się nie zmieniało. W końcu jednak to Promykowi udało się osiągnąć cel i co ciekawe dokonał tego w ten sam sposób co w meczu w… Złotokłosie. W ostatniej minucie pierwszej połowy do rzutu wolnego podszedł Kamil Kościug i mocnym uderzeniem nie dał szans golkiperowi Perły na skuteczną interwencję. W dobrych nastrojach zeszliśmy do szatni, ale nie mogliśmy czuć się swobodnie, bo jedna bramka przewagi właściwie nic nie znaczyła. Tym bardziej, że goście potrafili stworzyć zagrożenie w naszym polu karnym. Mimo wszystko w drugiej połowie więcej było walki w środku pola i mniej klarownych sytuacji. Najwięcej działo się po stratach w środku pola i kontrach, ale brakowało skuteczności. W naszej ekipie najlepszą okazję miał Aleksander Psiuk, ale jego uderzenie nogami wybronił bramkarz rywali. W rywalizacji powoli zbliżaliśmy się do końcowych minut, które w przypadku naszych Juniorów często przynosiły decydujące gole. Tym razem nic takiego nie miało miejsca, choć Perła miała ogromną szansę na zwycięstwo. Gracz przeciwnika po otrzymaniu prostopadłego zagrania ruszył z piłką by stanąć oko w oko z „jedynką” Promyka. Zbyt długo zwlekał jednak z uderzeniem i został dogoniony przez defensorów gospodarzy. Mogliśmy więc odetchnąć z ulgą i po końcowym gwizdku sędziego zainkasować jeden punkt.

Wystąpiliśmy w składzie: Alexander Zamani, Kamil Kościug, Jakub Chełmiński, Maciej Grochowski (Patryk Felczak), Kacper Drązikowski (Hubert Kowalski), Mateusz Mycka (Sebastian Siekielski), Paweł Księżak, Damian Chełmiński, Damian Kaczor, Piotr Stobiecki i Aleksander Psiuk (Damian Łukawski).