Lepsza druga połowa nie wystarczyła

-:-


W meczu II Warszawskiej Ligi Młodzików Młodszych Promyk Nowa Sucha przegrał z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 1:2 (0:1). Bramkę dla naszej drużyny zdobył Mateusz Łukawski.

Nasza sytuacja w tabeli nie jest za ciekawa i każdy punkt jest dla na wagę złota. W tej sytuacji wydawać by się mogło, że z każdym kolejnym przeciwnikiem powinniśmy walczyć na 100%, ale pierwsza połowa pojedynku z Pogonią nie była najlepsza w naszym wykonaniu. Było dużo niedokładności, niecelnych zagrań, a do tego rywale po składnej kontrze wyszli na prowadzenie. Na drugą połowę musieliśmy coś zmienić w naszym nastawieniu, ponieważ niewiele wskazywało na to, że będziemy w stanie odwrócić losy rywalizacji. Na szczęście taka zmiana nastąpiła i dość szybko mieliśmy tego potwierdzenie. Mateusz Łukawski przejął piłkę przed polem karnym gości, a następnie doprowadził do remisu. Zmobilizowało to nas do działania, ale przeciwnik w kolejnej akcji podciął nam skrzydła strzelając kolejnego gola. Nasz zespół jednak się nie podłamał i nieustannie wierzył w zwycięstwo. Było dużo walki i ofiarności. W obronie często akcje przecinał Bartosz Szałaj, a formacja ofensywna próbowała z tego skorzystać wyprowadzając kontry. Swoje szanse miał choćby Mateusz Łukawski, ale przy jego próbach najpierw interweniował bramkarz, a następnie obrońca w ostatniej chwili wybił futbolówkę wślizgiem. W ostatecznym rozrachunku nie udało nam się trafić do siatki i można czuć pewien niedosyt, choć z drugiej strony być może jedna dobra połowa to za mało, aby zgarnąć punkty. Kto wie jak zachowałaby się Pogoń, gdyby mierzyła się z Promykiem z drugiej połowy także w pierwszej odsłonie. Teraz czeka nas rywalizacja z liderem, ale utrzymując postawę z drugich trzydziestu minut wcale nie jesteśmy bez szans.

Wystąpiliśmy w składzie: Hubert Chłystek, Bartosz Szałaj, Igor Kowalski, Mateusz Łukawski, Wiktor Sot, Bartosz Figat, Nikolas Krzemiński, Dawid Błaszczyk, Kamil Malara, Oliwier Tataj, Jacek Wyziński, Antoni Kwiatkowski, Dawid Markus i Adam Malczenko.

Tabela II Warszawskiej Ligi Młodzików Młodszych:

Pos   Zespół M Goals+/- Pkt
1 Piast Piastów 9 53:944 27
2 Promyk Nowa Sucha 10 44:2321 15
3 Olimpia Warszawa 10 40:319 15
4 Znicz III Pruszków 10 23:32-9 13
5 Naprzód Brwinów 10 28:41-13 10
6 Błonianka Błonie 9 25:77-52 6