Nieskuteczny Promyk

-:-

W meczu III Warszawskiej Ligi Młodzików Starszych Pogoń Grodzisk Mazowiecki wygrała z Promykiem Nowa Sucha 2:1 (1:0). Bramkę dla naszej drużyny zdobył Kacper Plichta.

W pierwszym meczu obu zespołów padł remis dlatego trudno było się spodziewać, że w pojedynku w Grodzisku osiągniemy dość sporą przewagę. Mieliśmy sporo okazji i w samej pierwszej połowie pięć takich, które wypadałoby wykorzystać. Niestety tego dnia Promyk był nieskuteczny lub miał mało szczęścia. Gospodarze natomiast w pierwszej odsłonie wyprowadzili skuteczną kontrę i wyszli na prowadzenie. Uwzględniając jednak boiskowe poczynania naszych piłkarzy wydawało się, że po zmianie stron ta strata będzie bez problemu zniwelowana. Niestety dalej nie mogliśmy znaleźć drogi do bramki i albo futbolówka mijała światło bramki albo obronną ręką wychodził golkiper drużyny z Grodziska. Nasza niemoc trwała, a rywal wyprowadził kolejną kontrę i zrobiło się 2:0. Nie poddawaliśmy się i dalej walczyliśmy dzięki czemu nastąpiło przełamanie. Kacper Plichta wykorzystał złe ustawienie muru i zdobył kontaktowego gola z rzutu wolnego. Stało się to jednak dopiero na pięć minut przed końcem i na coś więcej zabrakło już czasu. Musimy więc w przyszłości popracować nad skutecznością, gdyż po spotkaniu w Grodzisku pozostał spory niedosyt.

Wystąpiliśmy w składzie: Antoni Siekiera, Patryk Woliński, Jakub Szypszak, Kacper Plichta, Bartosz Plichta, Grzegorz Foks, Ksawery Pętlak, Oliwier Dąbrowski, Kacper Marcinkowski, Jan Kowalik, Gracjan Woś, Maciej Księżak, Bartosz Sokołowski i Piotr Kuran.