Komplikuje się sytuacja Młodzików Młodszych

-:-


W meczu II Warszawskiej Ligi Młodzików Młodszych LKS Chlebnia wygrał z Promykiem Nowa Sucha 2:1 (1:1). Bramkę dla naszej drużyny zdobył Dawid Błaszczyk.

Nasza pozycja w tabeli przed meczem nie była najlepsza, ale żeby jej jeszcze bardziej nie skomplikować to nie mogliśmy pozwolić sobie na porażkę. Pamiętaliśmy, że w pierwszym meczu rywal mocno nas przycisnął, ale solidną grą w defensywie nie daliśmy przeciwnikowi możliwości zdobycia gola i pojedynek zakończył się bezbramkowym remisem. Tym razem gospodarze nie grali już tak dobrze, ale i tak większość spotkania toczyło się na naszej połowie. Mimo to nasz bramkarz nie miał zbyt wiele pracy, bo próby graczy z Chlebni stopowali obrońcy Promyka. My też nie mieliśmy zbyt wielu argumentów więc nic nie zapowiadało, że końcówka pierwszej połowy przyniesie tyle emocji. Zaczęło się od uderzenia w poprzeczkę przez gracza rywali, a następnie Dawid Błaszczyk wykorzystał niedokładne rozegranie golkipera gospodarzy i zrobiło się 0:1. Niestety nasza radość nie trwała długo, gdyż po rzucie rożnym przeciwnik doprowadził do remisu. Po tym trafieniu sędzia zakończył pierwsze pół godziny rywalizacji. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, choć piłkarze z Chlebni mocniej nas przycisnęli. Na efekty musieli poczekać pięć minut, bo właśnie wtedy zadali decydujący cios. Zdobyta bramka okazała się ostatnią w tym pojedynku i to gospodarze sięgnęli po komplet punktów. Taki wynik oznacza, że nasza sytuacja w tabeli się mocno skomplikowała i w najbliższym meczu wygrana z przedostatnią w tabeli Pogonią jest nam bardzo potrzebna, aby utrzymać dystans do drużyn znajdujących się w bezpiecznej strefie.

Wystąpiliśmy w składzie: Hubert Chłystek, Bartosz Szałaj, Igor Kowalski, Oliwier Tataj, Wiktor Sot, Bartosz Bernaszuk, Bartosz Figat, Mateusz Łukawski i Dawid Błaszczyk. Grali także: Adam Malczenko, Mikołaj Zabłocki oraz Antoni Kwiatkowski.

Tabela II Warszawskiej Ligi Młodzików Młodszych:

Pos   Zespół M Goals+/- Pkt
1 Piast Piastów 9 53:944 27
2 Promyk Nowa Sucha 10 44:2321 15
3 Olimpia Warszawa 10 40:319 15
4 Znicz III Pruszków 10 23:32-9 13
5 Naprzód Brwinów 10 28:41-13 10
6 Błonianka Błonie 9 25:77-52 6