Lider zwiększa przewagę

-:-

W meczu II Warszawskiej Ligi Młodzików Młodszych Promyk Nowa Sucha przegrał ze Zniczem II Pruszków 0:2 (0:1).

Dla obu zespołów nowy sezon to powrót do II Ligi. Różnica polega jednak na tym, że Promyk awansował, natomiast Znicz musiał pogodzić się ze spadkiem. Większe ogranie było więc po stronie rywali. Mimo wszystko drużyna z Nowej Suchej nie wyszła przestraszona i dość szybko mogła wyjść na prowadzenie. Niestety uderzenie Mateusza Łukawskiego wylądowało na poprzeczce. Był to dla nas dobry znak, ale to goście kwadrans później otworzyli wynik spotkania. Próbę z rzutu wolnego wybił Hubert Chłystek, ale futbolówka wylądowała pod nogami innego piłkarza z Pruszkowa  i zrobiło się 0:1. Pierwsza połowa toczyła się z przewagą Znicza, ale więcej goli już nie ujrzeliśmy. Po zmianie stron początkowo przeciwnik dalej był stroną dominującą, ale wraz z upływającymi minutami podejmowaliśmy większe ryzyko i pod bramką gości robiło się coraz groźniej. Szanse były, ale brakowało skutecznego uderzenia. Rywal także potrafił nam zagrozić i wpakował nawet piłkę do siatki, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Sprawiło to, że byliśmy dalej w grze. Walczyliśmy do samego końca, aż na ostatnie pięć minut mocno powiało i rozpoczęła się ulewa. Końcówka była więc mocno chaotyczna i więcej zależało od szczęścia i przypadku. Lepiej przy takich warunkach atmosferycznych odnaleźli się przeciwnicy, którzy w ostatniej minucie ustalili wynik rywalizacji na 0:2.

Wystąpiliśmy w składzie: Hubert Chłystek, Mateusz Łukawski, Igor Kowalski, Bartosz Szałaj, Bartosz Bernaszuk, Wiktor Sot, Dawid Błaszczyk, Nikolas Krzemiński i Oliwier Tataj. Grali także: Sergiusz Winnicki, Adam Malczenko, Mikołaj Zabłocki oraz Antoni Kwiatkowski.