Sędzia odbiera chęci do gry

-:-


W meczu III Warszawskiej Ligi Młodzików Starszych Olimpia Warszawa wygrała z Promykiem Nowa Sucha 5:0 (1:0).

Piłka nożna to taka fajna dyscyplina sportu. Gra się w nią w wielu miejscach, ale można też pobawić się piłką samemu przed domem/blokiem. Należy się cieszyć, że spora grupa młodzieży chce się poruszać na świeżym powietrzu zamiast spędzać czas w domu przed komputerem. W tej sytuacji nasi piłkarze z wielkimi nadziejami czekali na pierwszą kolejkę kolejnego sezonu. Ta dziecięca radość z gry przyświecała wszystkim do pierwszej akcji meczu, gdy do gry postanowił wkroczyć arbiter. Pole karne na boisku Olimpii wyznaczone było przez dwa (!!!) grzybki ułożone w narożnikach owego pola. Przy strzale zawodnika Olimpii nasz bramkarz ustawiony był mniej więcej na wysokości tych dwóch narożników symbolizujących koniec pola karnego. Sędzia znajdujący się w tym czasie na środku boiska nie miał realnej możliwości dokładnej oceny czy golkiper Promyka znajdował się wtedy w obrębie czy też poza polem karnym w głównej mierze ze względu na dość symboliczne oznakowanie. Chciał jednak pokazać, że to on jest tu najważniejszy i pokazał zawodnikowi Promyka czerwoną kartkę. W obronie swojego gracza stanął trener Krzysztof Kaczor, interweniował także szkoleniowiec Olimpii, że decyzja jest zbyt pochopna, ale sędzia nie zamierzał z nikim dyskutować przez co właściwie od początku mieliśmy jednego piłkarza mniej. Nasz zespół mimo wszystko walczył, ale upływające minuty sprawiały, że brak jednego gracza był coraz bardziej widoczny. Ostatecznie wysoko przegraliśmy, choć nie czuliśmy się wcale zespołem gorszym. Być może bramkarz Promyka stał poza polem karnym, ale nie zamierzał uczynić tego celowo. Być może w myśl przepisów za takie zagranie jest czerwona kartka, ale dziecięcy futbol powinien być chyba bardziej formą zabawy, edukacji i wychowania niż sztywnym trzymaniem się przepisów. Tego niestety zabrakło i tak oto 59-cio letni arbiter Krzysztof Stańczuk odebrał chęci do gry trzynastolatkom. Smutne…

Wystąpiliśmy w składzie: Antoni Siekiera, Jan Kowalik, Patryk Woliński, Kacper Plichta, Szymon Kowalski, Ksawery Pętlak, Bartosz Plichta, Bartosz Sokołowski i Maciej Księżak. Grali także: Piotr Felczyński, Oliwier Dąbrowski, Grzegorz Foks, Piotr Kuran, Łukasz Rogalski oraz Kacper Marcinkowski.

Tabela III Warszawskiej Ligi Młodzików Starszych:

Pos   Zespół M Goals+/- Pkt
1 Ursus II Warszawa 8 38:1622 19
2 Mszczonowianka Mszczonów 8 30:237 18
3 Promyk Nowa Sucha 8 40:2614 15
4 Partyzant Leszno 8 18:29-11 7
5 FC Komorów 8 13:45-32 0

Jeden komentarz na temat “Sędzia odbiera chęci do gry

  1. Sędzia na tym etapie wiekowym rozgrywek powinien sędziować i pouczać ale karać na wstępie meczu w ten sposób , szkoda gadać .

Komentarze są wyłączone