Remis z Perłą

-:-

W meczu I Warszawskiej Ligi Juniorów Młodszych Perła Złotokłos zremisowała z Promykiem Nowa Sucha 2:2 (0:2). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Kamil Kościug i Damian Chełmiński.

W poprzednim sezonie większość spotkań kończyliśmy porażkami, ale teraz kolejne zespoły przekonują się, że Promyk to już inna drużyna. Nie inaczej było tym razem, gdyż pierwsza połowa toczyła się pod nasze dyktando. Osiągnęliśmy przewagę, a dobrą grę udokumentowaliśmy dwoma trafieniami. Najpierw skutecznym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Kamil Kościug, a w doliczonym czasie pierwszej części pojedynku dośrodkowanie ekwilibrystycznym uderzeniem głową wykończył Damian Chełmiński. W dobrych nastrojach zeszliśmy do szatni, natomiast przeciwnicy dosłownie do niej zbiegli, gdyż ich trener był bardzo niezadowolony z postawy swoich podopiecznych. Początkowo wydawało się, że w drugiej połowie niewiele się zmieni, ponieważ utrzymywaliśmy odpowiedni rytm. Odwrócenie sytuacji przyniósł dopiero rzut karny, choć przy odrobinie szczęścia mogliśmy nie dopuścić do jakichkolwiek przetasowań. Alexander Zamani wybronił jedenastkę, ale sędzia nakazał jej powtórzenie, gdyż jeden z zawodników zbyt wcześnie wbiegł w pole karne. Przy powtórce strzelec już się nie pomylił i została nam tylko jedna bramka przewagi. pobudziło to rywali do działania, dzięki czemu sześć minut później gracz gospodarzy zdecydował się na uderzenie z dystansu. Wyszedł z tego kapitalny strzał i wyrównanie stany rywalizacji. W końcówce nikomu nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i pojedynek zakończył się remisem. Mimo zmarnowanej przewagi możemy być zadowoleni z wyniku. Po trzech meczach mamy pięć punktów na koncie, co w poprzednim były trudne do zrealizowania. Widzimy więc, że idziemy w dobrym kierunku i oby dotychczasową formę udało się utrzymać jak najdłużej.

Wystąpiliśmy w składzie: Alexander Zamani, Kamil Kościug, Jakub Felczyński, Jakub Teodorowicz (Michał Regulski), Kacper Drązikowski (Hubert Kowalski), Mateusz Mycka, Paweł Księżak, Damian Chełmiński, Damian Kaczor, Piotr Stobiecki i Aleksander Psiuk (Damian Łukawski (Maciej Grochowski)).