Unia wzięła rewanż za porażkę sprzed dwóch tygodni

W meczu kontrolnym Młodzików Starszych Promyk Nowa Sucha przegrał z Unią Boryszew 2:8. Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Maciej Księżak i Ksawery Pętlak.

W ostatnim okresie dobrze układa nam się współpraca na linii Promyk – Unia Boryszew. Dwa tygodnie temu nasz rocznik 2008 zwyciężył z drugim zespołem rocznika 2007 Unii, a teraz naszedł czas na rywalizację graczy urodzonych w 2005 roku. Ten pojedynek miał być już dla nas trudniejszy, gdyż nasz rywal aktualnie gra o jedną ligę wyżej od Promyka. Trenerzy obu ekip postanowili, że grania będzie dość sporo i zarządzili cztery kwarty po 25 minut. Ogółem sam pojedynek toczył się pod dyktando gości, którzy w każdej z odsłon spotkania zdobywali od jednej do trzech bramek. My dopiero po trzech pierwszych golach „unitów” zanotowaliśmy premierowe trafienie. Był to zresztą moment, w którym byliśmy w stanie odpowiadać na bramki silniejszych fizycznie rywali, ponieważ po kolejnych dwóch celnych strzałach gości to Promyk odpowiedział podobnym uderzeniem i zrobiło się 2:5. Dalsza część pojedynku przyniosła już tylko podwyższanie rezultatu przez rywali, co ostatecznie oznaczało dość wysoką porażkę. Była to dla nas dobra lekcja na tydzień przed startem rozgrywek, bo jeśli mamy się od kogoś uczyć to najlepiej właśnie od zespołów grających w wyższych ligach.

Wystąpiliśmy w składzie: Antoni Siekiera, Kacper Plichta, Gracjan Woś, Szymon Kowalski, Patryk Woliński, Ksawery Pętlak, Bartosz Sokołowski, Bartosz Plichta i Maciej Księżak. Grali także: Jakub Szypszak, Łukasz Rogalski, Szymon Rogalski oraz Piotr Felczyński.