Promyk zagrał słaby mecz i wygrał

Partyzant LesznoPromyk Nowa Sucha

0 - 2

W meczu Warszawskiej Klasy A Partyzant Leszno przegrał z Promykiem Nowa Sucha 0:2 (0:2). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Marcin Jaworski (3′) i Adrian Chałubek (31′).

Żółte kartki Promyka: brak. Widzów 30.

Żeby opisać to co wydarzyło się na boisku w Lesznie trzeba zacząć właściwie od początku… roku. Wraz z otwarciem okienka transferowego na półroczne wypożyczenie do KS Teresin trafił Dominik Popławski. Następnie w okresie przygotowawczym kontuzje wyeliminowały z gry Kamila Marcinkowskiego i Michała Maciaka. Pierwsza kolejka rundy rewanżowej przyniosła fatalną kontuzję Artura Rogali, a po drugim spotkaniu z gry wyeliminowali się Piotr Kamiński i Robert Dąbrowski. Idąc dalej z powodów zawodowych na meczu nie mogli stawić się Łukasz Piórkowski, Łukasz Pacholski i Sylwester Płacheta, a zajęcia na studiach zabrały nam kolejnych dwóch graczy w osobach Dawida Stypuły i Konrada Kaczmarka. W ten sposób na rywalizację z Partyzantem wybraliśmy się w dwunastoosobowym składzie z czego Sławomir Kuczek i Mariusz Mikulski narzekali na drobne urazy, ale w obliczu niskiej frekwencji zgłosili gotowość do gry. Równie dobrze mogłoby być nas właściwie dziesięciu. Skazani na porażkę, ale i nie mający nic do stracenia odrzuciliśmy taktykę, która przyświecała nam w dwóch pierwszych meczach i interesowało nas tylko zamurowanie dostępu do własnej bramki. Nie angażowaliśmy zbyt wielu graczy w ofensywę, a jeśli to robiliśmy to głównie przy stałych fragmentach gry. Niespodziewanie przyniosło nam to efekt już w trzeciej minucie, gdy po rzucie rożnym akcję zamknął Marcin Jaworski i wyszliśmy na prowadzenie. W tej sytuacji nie pozostało nam nic innego jak przetrwać pozostałe 87 minut. Nasza sytuacja kadrowa skomplikowała się jeszcze bardziej gdy w 25 minucie kontuzji doznał Marek Pilaszek i musiał opuścić boisko. Wymuszona zmiana była naszą ostatnią i na dalszą część rywalizacji nie mieliśmy już żadnych alternatyw. Rywale mieli dużą przewagę w posiadaniu piłki, ale szczęście było po naszej stronie. Po półgodzinie gry z piłką ruszył Adrian Chałubek i dobiegł z nią w okolice pola karnego. Delikatnie za daleko ją sobie wypuścił z czego chciał skorzystać obrońca Partyzanta. Zrobił to na tyle niefortunnie, że trafił w naszego zawodnika, a futbolówka przeleciała nad wychodzącym bramkarzem i zakończyła swój lot w bramce. Z takim też wynikiem zeszliśmy na przerwę, a z szatni wyszliśmy z nastawieniem, że dalej gramy to samo. Przewaga Partyzanta była spora, ale w głównej mierze miała wpływ na statystykę posiadania piłki. Ciężko było im się przedostać środkiem boiska, a próby dośrodkowania z bocznych sektorów nie były zbyt skuteczne. Czasami dopisywało nam też szczęście, gdy futbolówka uderzała w poprzeczkę. Od 72 minuty rozpoczął się nasz dramat. Sławomir Kuczek po faulu upadł na tyle niefortunnie, że skończyło się na zwichnięciu stawu barkowo-obojczykowego. Na ławce nie było już rezerwowych więc kończyliśmy mecz w dziesięciu. Do środka obrony cofnął się Marcin Jaworski, a do pomocy Tomasz Jurczak. Kolejne minuty przynosiły kolejne urazy, skurcze i inne problemy, ale przetrwaliśmy do końcowego gwizdka. Sam mecz najlepiej opisuje sytuacja z ostatnich minut, gdy piłka po rykoszecie zmyliła interweniującego Bartłomieja Dragańskiego i nieuchronnie zmierzała do bramki. W niebywałych okolicznościach nasz bramkarz zdołał ją jednak trącić stopą i przenieść nad poprzeczką. Być może jedna stracona bramka sprawiłaby, że coś by pękło w naszej defensywie, ale trochę szczęścia i ogromna konsekwencja w działaniach przyniosły sukces. Podsumowując mamy ogromne problemy kadrowe i nie mamy za wiele do zaoferowania oprócz woli walki przez 90 minut. Nie graliśmy najciekawszej dla oka piłki, ale… wygraliśmy.

Wystąpiliśmy w składzie: Bartłomiej Dragański, Karol Drązikowski, Sławomir Kuczek, Marek Simiński, Maciej Nowicki, Adrian Chałubek, Marcin Jaworski, Marcin Nowak, Rafał Muras, Tomasz Jurczak i Marek Pilaszek (25′ Mariusz Mikulski).