Z Teresinem na piątkę

W meczu kontrolnym Młodzików Młodszych Promyk Nowa Sucha wygrał z KS Teresin 5:2 (5:0). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Bartosz Bernaszuk x2, Nikolas Krzemiński x2 i Bartosz Figat.

Na tydzień przed startem rozgrywek chcieliśmy bardzo poważnie przetestować swoje umiejętności i za przeciwnika wybraliśmy sobie o rok starszych chłopców z Teresina. Przewaga fizyczna była zdecydowanie na ich korzyść, ale piłkarsko to Promyk wyglądał znacznie lepiej. Potwierdziło się to zresztą w liczbie zdobywanych bramek. Już pierwszy przerzut na lewe skrzydło do Bartosza Bernaszuka przyniósł nam otwarcie wyniku. Nasz zespół na tym nie poprzestał i mocno naciskał rywala. Pressing spowodował, że piłkę przejął Nikolas Krzemiński i ze spokojem podwyższył na 2:0. Ten sam zawodnik miał szansę też na trzeciego gola dla Promyka, ale jego uderzenie wybronił bramkarz. Nie miało to jednak większego znaczenia, gdyż najszybciej do piłki dopadł Bartosz Bernaszuk i trafił do siatki. Nic jednak w przyrodzie nie ginie, gdyż minęło kilka minut i Nikolas dopiął swego gdy po rzucie rożnym wykończył dośrodkowanie kolegi. Promyk dalej nie zaprzestawał płynnej gry, dzięki czemu zobaczyliśmy jeszcze jedną bramkę po strzale głową Bartosza Figata. Z przyjemnością oglądało się naszych graczy i liczyliśmy, że mimo znacznych roszad w składzie w drugiej połowie dalej będziemy się tak dobrze prezentować. Po przerwie nie wszystko się już jednak tak dobrze układało, choć trzeba przyznać, że nasi rezerwowi stanęli na wysokości zadania. Co prawda straciliśmy dwa gole, ale trzeba mieć na uwadze, że graliśmy z rocznikiem 2005, co w piłce młodzieżowej często daje dużą przewagę. My bez większych problemów nie roztrwoniliśmy zaliczki z pierwszej połowy i nadziejami czekamy na pierwszą kolejkę ligową. Tam prawdopodobnie będzie dużo trudniej, ale forma zaprezentowana w pierwszej połowie daje powody do zadowolenia.

Wystąpiliśmy w składzie: Hubert Chłystek, Oliwier Tataj, Igor Kowalski, Bartosz Szałaj, Bartosz Figat, Dawid Błaszczyk, Wiktor Sot, Bartosz Bernaszuk i Nikolas Krzemiński. Grali także: Jacek Wyziński, Sergiusz Winnicki, Adam Malczenko, Mateusz Łukawski i Antoni Kwiatkowski.