Juniorzy już wygrywają

-:-

W meczu I Warszawskiej Ligi Juniorów Młodszych Promyk Nowa Sucha wygrał z Mazowszem Miętne 3:1 (0:1). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Aleksander Psiuk x2 i Kamil Kościug.

Poprzedni sezon to pasmo porażek, co ostatecznie zaowocowało spadkiem z ligi i gdyby nie „zielony stolik” to dziś gralibyśmy w II Lidze. Skorzystaliśmy jednak z okazji od losu i tym razem chcemy wywalczyć utrzymanie w sportowej walce. Niestety świąteczna atmosfera udzieliła się naszym graczom i w pierwszej połowie wyglądaliśmy trochę ospale. W porównaniu do pojedynku z Jednością Żabieniec prezentowaliśmy się dużo słabiej, co po 40 minutach przełożyło się na jednobramkową stratę. Na szczęście w drugiej odsłonie zmobilizowaliśmy się do lepszej gry i dążyliśmy do odrobienia strat. Nie było to łatwe, ale sygnał do ataku dał Kamil Kościug, który po rzucie rożnym wykorzystał atut wzrostu i strzałem głową doprowadził do remisu. Brak rozstrzygnięcia nie zadowalał żadnej z ekip, dlatego mogliśmy obserwować ciekawe widowisko. Delikatną przewagę pod koniec osiągnęło Mazowsze, ale decydujący cios zadał Promyk. Aleksander Psiuk, który w minioną sobotę zaliczył debiut w Seniorach tym razem dał rocznikowi 2002 prowadzenie. Minęło parę minut i ten sam gracz wykorzystał swoją szybkość i po minięciu bramkarza podwyższył rezultat i zapewnił nam bezpieczną przewagę, którą utrzymaliśmy do końcowego gwizdka. W rundzie jesiennej długo musieliśmy czekać na pierwsze punkty i pierwszą wygraną. W obecnych rozgrywkach wszystko przyszło znacznie szybciej. Co więcej w obliczu wielu odwołanych spotkań (Wilga i Partyzant nie rozegrały jeszcze żadnego meczu) możemy się pocieszyć z pierwszej pozycji w tabeli ;)

Wystąpiliśmy w składzie: Alexander Zamani, Kamil Kościug, Jakub Felczyński, Jakub Teodorowicz (Damian Łukawski), Kacper Drązikowski (Maciej Grochowski), Mateusz Mycka, Paweł Księżak, Damian Chełmiński, Damian Kaczor (Sebastian Siekielski), Piotr Stobiecki i Aleksander Psiuk (Mateusz Kukieła).