Wygrany sprawdzian Orlików

W meczu kontrolnym Orlików Promyk Nowa Sucha wygrał z Unią Boryszew 14:7 (4:0, 1:3, 6:1, 3:3). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Konrad Kornacki x8, Jakub Brzeziński x2, Adam Mońka, Kuba Kasperek, Szymon Brysiak i Tomasz Brzeziński.

Po poprzednim sezonie można było się zastanawiać czy nasza drużyna jest na tyle mocna czy też trafiliśmy na słabszych przeciwników. Stąd też należało szukać mocniejszych rywali. Wybór padł na Unię Boryszew z rocznika 2007, ale żeby sobie ułatwić zadanie to zmierzyliśmy się z drugim zespołem „unitów”. Mecz od początku toczył się pod dyktando zawodników Promyka, którzy słabsze warunki fizyczne nadrabiali lepszą techniką oraz organizacją taktyczną. Nasz zespół był podzielony na dwie drużyny. W I i III kwarcie, gdzie występował teoretycznie pierwszy skład osiągaliśmy dość dużą przewagę, natomiast w II i IV kwarcie zawodnicy rezerwowi po początkowych problemach szybko wzięli się do pracy i również toczyli wyrównany pojedynek z zawodnikami Unii. Ozdobą spotkania była piękna bramka strzelona z połowy boiska w okienko przez Kubę Kasperka. Cieszy również fakt, że napastnik Promyka Konrad Kornacki zachował formę strzelecką z poprzedniej rundy i dalej jest nie do powstrzymania dla obrońców przeciwnika. Odnosimy więc przekonujące zwycięstwo i… dalej nie wiemy ile tak na prawdę potrafimy ;)

Wystąpiliśmy w składzie:
I i III kwarta: Mikołaj Matusiak, Maciej Wasilewski, Kuba Kasperek, Jakub Kowalski, Adam Mońka, Konrad Kornacki i Wiktor Drężek,
II i IV kwarta: Mikołaj Matusiak, Kacper Błaszkiewicz (Szymon Brysiak), Tomasz Brzeziński, Jakub Brzeziński, Bartosz Skoneczny, Krystian Kocimski oraz Piotr Kowalik.