Derby dla Feliksowa…

Piast FeliksówPromyk Nowa Sucha

2 - 1

W meczu Warszawskiej Klasy A Piast Feliksów wygrał z Promykiem Nowa Sucha 2:1 (0:0). Bramkę dla naszej drużyny zdobył Sylwester Płacheta (71′). Gole dla gości padały w 49 i 84 minucie.

Żółte kartki Promyka: brak. Widzów: 35

Pierwszy mecz na naturalnej nawierzchni w tym roku mógł budzić nasz niepokój, ale dość szybko zaadoptowaliśmy się do nowych warunków. Z drugiej strony Piast miał przewagę własnego obiektu, ale warunki dla wszystkich były jednakowe. Próbowaliśmy swoich sił w ataku pozycyjnym, ale musieliśmy bardzo uważać na kontry rywali. Mimo chęci na otwarcie wyniku z obu stron to akcji bramkowych było niewiele. Chyba najlepszą z nich w pierwszej połowie miał Sylwester Płacheta, ale piłka po jego uderzeniu poszybowała nad poprzeczką. Gospodarze najczęściej uderzali z dystansu, ale futbolówka mijała światło bramki. Niestety najsmutniejsze dla nas wydarzenia miały miejsce w ostatniej minucie pierwszej części spotkania. W wyniku niefortunnego starcia z przeciwnikiem Artur Rogala uległ bardzo poważnej kontuzji i konieczne było wezwanie karetki pogotowia. Wstępne diagnozy zakładają, że naszego napastnika nie zobaczymy już w tym roku na boisku… Z początkiem drugiej połowy musieliśmy więc dokonać zmiany, ale po czterech minutach czekała nas też zmiana rezultatu. Po uderzeniu z rzutu wolnego piłkę odbił Bartłomiej Dragański, ale najszybciej do niej dopadł gracz Piasta i wyprowadził ich na prowadzenie. Musieliśmy więc gonić wynik, ale stwarzane okazje dawały nadzieje, że uda nam się osiągnąć cel. Swoje szanse mieli Piotr Kamiński, Sylwester Płacheta i Marek Pilaszek, ale długo brakowało nam szczęścia lub dokładnego decydującego zagrania. Marnowaliśmy dogodne okazje, a wyrównujące trafienie padło, gdy mało kto się tego spodziewał. Zagranie w pole karne leciało w kierunku Sylwestra Płachety, a ten stojąc tyłem do bramki przedłużył lot piłki uderzeniem głową. Próba ta nie dała szans bramkarzowi na skuteczną interwencję i mieliśmy remis. Od tego momentu pojedynek przerodził się w wymianę ciosów. Gry w środku pola praktycznie nie było, a piłka dość sprawnie przenosiła się z jednego pola karnego pod drugie. W ostatecznym rozrachunku mnogość niewykorzystanych sytuacji zemściła się na nas i decydujący cios zadali gracze z Feliksowa. Po naszym rzucie rożnym Piast wyprowadził szybką kontrę i napastnik przeciwnika uciekł naszej defensywie i w sytuacji sam na sam z bramkarzem Promyka ustalił wynik rywalizacji na 2:1.

PS Po kontuzji Kamila Marcinkowskiego w okresie przygotowawczym, teraz urazu nabawił się Artur Rogala. Naszym piłkarzom życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Wystąpiliśmy w składzie: Bartłomiej Dragański, Sławomir Kuczek, Marcin Jaworski, Marek Simiński, Konrad Kaczmarek (72′ Maciej Nowicki), Marcin Nowak, Sylwester Płacheta, Łukasz Piórkowski, Piotr Kamiński (65′ Dawid Stypuła), Adrian Chałubek i Artur Rogala (46′ Marek Pilaszek).