Lekcja z Seniorami

W meczu kontrolnym Juniorów Młodszych Promyk Nowa Sucha przegrał z Seniorami Guzovi Guzów 1:9 (0:3). Bramkę dla naszej drużyny zdobył Aleksander Psiuk.

Rocznik 2002 w przygotowania do ligi postanowił wpleść sparing z Seniorami. Jest to być może duży przeskok ze względu na fakt, że graczy którzy przekroczyli szesnaście lat można policzyć na palcach jednej ręki, ale doświadczenie zebrane w takich pojedynkach z pewnością szybko zaprocentuje. Nic jednak nie przychodzi od razu i było widać, że od początku zaczęliśmy grać mocno bojaźliwie. Potwierdziło to pierwsze pięć minut gdy straciliśmy dwa gole. Zanosiło się więc na pogrom, ale zdołaliśmy ochłonąć i stopniowo nasza gra wyglądała coraz lepiej. Warto tu zauważyć, że to Promyk próbował swoich sił w ataku pozycyjnym, a rywale nastawili się na kontratak. W ostatecznym rozrachunku niestety trudno było nam dojść do klarownych sytuacji strzeleckich głównie przegrywając pojedynki fizycznie, ale potrafiliśmy ustabilizować grę w obronie i do końca pierwszej połowy straciliśmy już tylko jedną bramkę. Po zmianie stron uwidoczniła się przewaga przeciwnika. Nasza młodzież przegrywała dużo pojedynków indywidualnych, co w okolicach naszej bramki szybko kończyło się utratą gola. Rywale dobili aż do dziewięciu trafień, ale i my mieliśmy moment radości, gdy do siatki Guzovii piłkę skierował Aleksander Psiuk. Ostatecznie więc Juniorzy Młodsi Promyka dostali srogą lekcję od Seniorów, ale zdobyte doświadczenie powinno procentować. Tym bardziej, że trzech graczy z rocznika 2002 otrzymało powołanie na niedzielny sparing Seniorów naszego Klubu.

Wystąpiliśmy w składzie: Alexander Zamani, Kamil Kościug, Jakub Felczyński, Maciej Grochowski, Kacper Drązikowski, Damian Kaczor, Paweł Księżak, Damian Chełmiński, Mateusz Mycka, Piotr Stobiecki i Aleksander Psiuk. Grali także: Michał Regulski, Damian Łukawski, Adrian Gala, Antoni Rejman, Jakub Teodorowicz, Igor Szatkowski, Patryk Felczak, Sebastian Siekielski oraz Mateusz Kukieła.

Jeden komentarz na temat “Lekcja z Seniorami

  1. Chłopcy głowa do góry , wynik w rywalizacji z seniorami, to sprawa drugorzędna. Zdobywane doświadczenie w przyszłości zaprocentuje, ale jednocześnie pokazuje Wam jaka jest przepaść miedzy piłka młodzieżową a seniorską

Komentarze są wyłączone